tarkoitus olis hankkia lelu metsäpoluille ja ehkä käväistä pari kertaa crossiradalla.
Tekeekö noilla 80-luvun piikkicrosseilla enää yhtään mitään? Tarkoitus olisi hankkia mahdollisimman halpa peli ja katsoa sitten kiinnostaako kuran lennätys paria kokeilua enempää.
Ellei täältä saa infoa, mistä kannattaisi katsella?
Samuraita tms en suostu edes harkitsemaan.
Trolleille tiedoksi: tunnistan p***aviestinne enkä niistä välitä joten turha tuhlata energiaanne niiden kirjoittamiseen.
Tekeekö noilla 80-luvun piikkicrosseilla enää yhtään mitään? Tarkoitus olisi hankkia mahdollisimman halpa peli ja katsoa sitten kiinnostaako kuran lennätys paria kokeilua enempää.
Ellei täältä saa infoa, mistä kannattaisi katsella?
Samuraita tms en suostu edes harkitsemaan.
Trolleille tiedoksi: tunnistan p***aviestinne enkä niistä välitä joten turha tuhlata energiaanne niiden kirjoittamiseen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
älä maksaa likaa. voi niitä kokeilla . varaudu yllätys menoihin ! yamaha tai honda. iskarit ois hyvä huoltaa. ettet lennä sarvista eka töysyssä.
kuskille hieman hankala paikka tuo vanha räpsy. Halvan ja juuri ja juuri toimivan kanssa ensikokemukset voivat olla niin karseat, että ei paljoa kiinnostaa jatkaa touhua. Kun taas uudehkon pelin sarvissa voi olla todella lystiä. Suosittelen ensiksi lainaamaan/vuokraamaan uudehkon pelin ja säätämään/säädättämään sen itselle sopivaksi. Näin ei ajokokemus jää kalustosta kiinni.
Asiawing LX450 maksaa 3990 € ja punakilpisenä muutaman satasen enemmän. Säädettävät paluuvaimennukset yms.
kuka lie markkinoi, tuo itse kiinapeli hinta jää alle kahden tonnin !
Ma tilaan kontillisen heti!
Epsanjasta saa tilattu neljäpuokkeja japsejakin alle neljänpuolen tonni.
Vittu ku noi suomalaiset maahan tuojat vetää aina nii pirusti välistä!
Harkintaan menee millaista peliä katselisi, pyörien huoltaminen on kyllä tuttua hommaa ja ihan mukavaa puuhastelua konttoripäivän jälkeen.
Uutta ei viitsi ostaa vaikka tuo asianwing ei niin kallis olekaan, hinta kuitenkin putoaa liikkeestä ulos tuodessa sen verran että sillä jo vanhan rouskun saa.
Hondaa tai yammua pidän vahvoina ehdokkaina, niihin taitaa osiakin saada paremmin kuin kotariin tai husseen.
en usko että vanhalla pyörällä ajaminen niin kauheaa olisi että sillä mahdollisen innostuksen tappaisi, tuli tuo kadulla ajaminenkin aloitettua 15v vanhalla pyörällä joka kertoi ihan riittävästi siitä viitsiikö harrastusta jatkaa. nyt siihen homman onkin jo uudempi peli.
uudemman vuokraaminenkin olisi kyllä aika hyvä idea, onko suositella vuokraaamoja?
kurapyörää katupyörään. et mitenkään.
tarkoitatko että kurapuolella on tapahtunut enemmän kehitystä kuin katupyörissä?
ainakin maico ja ktm ja gaciva ?