Loksun vaihto

Mulla on softail custom -07 kakssatasella perällä (vakio)ja tuumailin itsekseni, että vaihtaisi ankanpyrstön pyöreään loksuun - mukavamman näköinen. Onkohan loksu kovinkin kallis ja miten vittumainen vaihtaa? Kilpi täytyy heittää sivuun tai laittaa loksun nokkaan kuitenkin. Ideoita?
2417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mulla softail evo 240 peräinen.ostaessani siinä oli levitetty ankanpyrstö.strutsien alla olevat raudat rälläköin pois ja laitoin pyöreän lokarin kiinteillä strutseilla ja base levyllä.hitsaamista ja muuta .maksoi pari sataa.sinulla noin uusi ja ei kannata leikellä.jos pyöreää meinaat ja peltivalmiista laittaa niin sivuilta pitäisi saada strutseihin kiinni.pitäisköhän sun kysyä jos siihen saa valmiina lokari paketin

Äänestä
  • ...infosta. Täytyy kysyä viisammilta jostain liikkeestä. En kyllä ala rälläköimään suht' tuoretta pyörää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ribbjhnnuv kirjoitti:

Mulla on softail custom -07 kakssatasella perällä (vakio)ja tuumailin itsekseni, että vaihtaisi ankanpyrstön pyöreään loksuun - mukavamman näköinen. Onkohan loksu kovinkin kallis ja miten vittumainen vaihtaa? Kilpi täytyy heittää sivuun tai laittaa loksun nokkaan kuitenkin. Ideoita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu