pitäisi laittaa tästä kavaltajasta. Omiin juhliin on myös törsätty tuhansia euroja. Rahahuijareista on viime aikoina media hehkuttanut, milloin iltalehdet kertovat meidän omasta rahahuijarista ?
Lindelöf tullut kalliiksi Kotkalle
tutkintapyyntö
5429
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kustannuksia yli neljätuhatta euroa per asukas. Olisi aihetta tutkia kunnolla, mistä nämä rahat on kertyneet. Kuka näyttäisi kaikki kuitit ?
...vielä vuosia, eiko mitää rajaa miten kaupungin asioita hoidetaan!
viedä aloitetta poliisitutkinto pyyntöön. En edes usko, että heillä kävi mielessäkään, että aloite päätyisi tutkintaan.
Lindelöf lukemattomin visioineen on maksanut Kotkalle mielettömiä summia, ei Kervis asiat.
Miljoonia euroja maksoi myös KELAn pyytämät sakot Kotkan kaupungilta, koska se ei ollut huolehtinut pitkäaikaistyöttömien kuntoutuksesta. Ja Kotka kuului suhteessa asukaslukuun suurimpien maksajien joukkoon. Yksi hyvä maine muiden joukossa.
Juuri tälläisiä turhia summia on palannut taivan tuuliin, ja nyt on kaupunginjohtaja itse reppana niin loukkaantunut.
Virkavalta sokaisee.
Pienet yksilöt, kansalaiset ja veronmaksajat eivät saa kyseenalaistaa toimintaa?
Eivätkä perätä oikeuksiaan väärinkytköksiä vastaan.
Näinhän se menee.
Niinkauan kunnes tulee vastavoimia jotka ryhtyvät toimimaan.
Kotkassa näyttäisi alkaneen tarpeellinen muutosprosessi.
Media yrittänee vielä hidastaa toteutumista, mutta kuntalaiset ovat jo heränneet.
Tulemme näkemään vielä paljon selkeämmin miten demokratiassa oikeudenmukaisesti toimitaan.
Perussuomalaiset:Jari Taipale, Arto Hirvonen, J-K Merivirta, Juho Eerola ym. olette kunnallissankareita tavallisen tallaajan mielestä.
Uskallatte rohkeasti puolustaa oikeuksia syrjitylle ja takaa-ajetulle Asko Kervisellekin.
mitä hän on sählännyt Kotkan kustannuksella.