palanneena. Oli siellä ihan mukavaa. Ei tosin uitu ollenkaan.kaikkea kivaa tuli nähtyä. Ja ainakin levättiin.
Kyllä nolotti kun karnevaali kulkueeseen oli ängennyt suomi turisteja joulupukki vaatteet päällä :)...kaikki muut olivat niin upeissa asuissa.
Kyllä nolotti kun karnevaali kulkueeseen oli ängennyt suomi turisteja joulupukki vaatteet päällä :)...kaikki muut olivat niin upeissa asuissa.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Meillä ois reilun viikon päästä lähtö samaan paikkaan ensimmäistä kertaa,ja odotukset paikasta ovat myönteiset,,niin paljon paikkaa on kehuttu.Onhan tätä matkaa jo koko talvi odotettukin,ja kohta saa ottaa matkalaukun esiin,ja siitähän se loma jo alkaakin!Rentoa lomaa kaikille lomalle lähtijöille;aurinkoa,hyyvvää ruokaa ja juomaa,ja vaan sitä leppoisaa olemista ilman kiirettä,ja siulle Jelena jaksamista arkeen,,uutta lomaa vaan suunnittelemaan!
Kyllä varmaan kuluu hyvin siellä aika. Eikä se sää ole aina kaikki kaikessa. Me tyttären kanssa ollaan kovia kävelijöitä, joten nyt kun ei ollut mitään kauheaa helettä, jaksoi hyvin ulkona koluta. Siellä ne välimatkat on kovin lyhyitä.
Täällä on aiemmin kehuttu casablanca huon.hotellia niin kävelimme sinne, mutta se olikin ihan lähellä. Hyvin jaksaa mennä sinne ylä kaupungille.
Minusta ihanin paikka oli Orkidea puisto. Siellä oli niin kaunista ja kiireetöntä.
Kävimme myös kasvitieteellisessä puuutarhassa.
Paljon oli suomalais pariskuntia. ja helppoa siellä on olla suomalaisena.
Mihin hotelliin tylleröt majoittuu ja kuinka pitkä reissu edessä? Lennättekö helsingistä?
kotimaahan Jelenalle ja hyvää matkaa Tylleröille. Puerto de la Cruz on mukava ja monipuolinen lomakohde joten tekemistä ja kokemista varmasti riittää ellette ole vain 100% rannalla rötköttäjiä ja/tai yökiitäjiä. Joskus kun on pilvee, pilvee, pilvee ja yöelämä ei ole niin railakasta kuin monessa muussa kohteessa. Noh, toki discojakin löytyy missä hytkyä aamuun asti ja ns. paritanssien ystävillekin mestoja on, niin kotimaista kuin kansainvälistäkin. Ja kaikkea myös meille jotka eivät tanssi eivätkä tanssi vaan haluavat nauttia hyvästä tunnelmasta ja musiikista.. ja no, juu.. näköaloista :))
Pitkäkee hauskaa!!!!!
Kun lentsikka kuskaa tylleröt kohteesta A kohteesen B,niin eiköhän bussi korjaa meidät valitsemaamme hotelliin! Hausakaa lomaa ukkeleille,,hymyillään jos tavataan!!