sf-mitasta

Rv27 6 ja sf 28,5. Onko muilla ollut samankaltaisia mittoja kun siellä käyrien ylärajoilla/yläpuolella ilmeisesti on?
5421
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Lisäys tuohon kysymykseen. Painoa tullut noin 4 kg tähän mennessä, viimeinen kilo kahden viime viikon kuluessa. En tiedä onko tällä merkitystä.

Äänestä
  • mulla sf-mitta ollut koko ajan 2-3 cm isompi viikkoihin verrattuna. siis rv 22, 24cm ... jne. nyt kolmas tulossa ja ollut ekassa ja tokassa raskaudessa samanlailla. vauvat painanut syntyessä 3800g. ja painoa minulle tullut koko raskaudenaikana 8-10 kg.

    Äänestä

sf-mitta oli 26. Eli täällä myös yläkäyrällä.

Äänestä
  • olin neuvolas ja sf mitta oli menny jostain syystä alakäyrän alapuolelle eli rask.vkoja 28 ja mitta 20,5cm

    Äänestä

  • sf 20,5 kirjoitti:

    olin neuvolas ja sf mitta oli menny jostain syystä alakäyrän alapuolelle eli rask.vkoja 28 ja mitta 20,5cm

    viikolla 22 4 sf-mitta 22. eli ylä käyrän mukaan mennään..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokemuksia? kirjoitti:

Rv27 6 ja sf 28,5. Onko muilla ollut samankaltaisia mittoja kun siellä käyrien ylärajoilla/yläpuolella ilmeisesti on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu