Olisin kysellyt, kun netistä ei muuten löydy että onko Suomessa n. suurinpiirtein kuinka monta Papillon ja kääpiövillakoiran sekoitusta?
Meille tuli ihan yllätyksenä viime syksynä 3kpl, kun pikkuveli oli vienyt narttua ulos eikä viitsinyt kertoa että naapurin kääpiövillakoira oli käyny "laittamassa" sitä :)
Olisiko kenelläkään mtn kokemuksia kyseisestä ""rodusta""?
En ole itse nimittäin törmännyt ikinä yhtä suloisilta näyttäviin pentuihin :)
Kenelläkään kokemusta nk. Papipoo pennusta?
4
752
Vastaukset
- Roqoi
.. Onkin, ei varmaan ole ensimmäinen tälläinen yhdistelmä. Itsekö olet tämän design nimen keksinyt vai ihanko jenkkien muotirotujen listalta? Toivon mukaan tämä ei yleisty.
On se hienoa keksiä mistä vaan yhdistelmästä oma rotunsa. Kaikillahan on sitten oikein hyvät mahdollisuudet aloittaa tämänkin "rodun" kasvattaminen. Varsinkin sitten jos kriteerinä toimii pelkästään se, että ne on niin suloisia, eikä koiranjalostuksesta ole hippuakaan hajua.- 123
Brittiläisiltä sivuilta löysin.
- Petrimmm
Rogoi.... et ilmeisesti tiedä koirista kovinkaan paljon.. jos et ole kuullut sanaa papipoo .meille tullut kaksi pentuetta papilon/villakoira,papipoo on erittäin älykäs ja oppivainen koira ja siihen viellä bonuksena nättejä ja ihmis läheisiä.luulen että nämä kaksi rotua yhdessä,ovat paljon terveempiä kuin tiukkaan jalostettu perhonen tai villakoira.
- yksseikka
Varmasti onkin kunhan on pevisan mukaisesti tutkittu ja geenitestattu. Molemmat rodut kantaa epilepsiaa geeneissään. Hakisin mieluiten suoraan Englannista missä löytyy vastuullisesti koiransa kuvaavia sekä laadulla hoitavia kasvattajia toisin kuin täältä rahan perään vonkaajilta/rekisteröintikiellossa olevilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322279Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749496Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297480Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806325SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825960Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344966HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084620Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014386Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k801355