Luin joskus et kaksoset yrittää paljonkin saada kumppaninsa takaisin.
No minulla oli tässä pienoinen kriisi ja tarvitsin saada yösijaa muutamaksi päiväksi. Tiesin että muut eivät olleet kotona, jotka tunsin, joten hän jäi ainoaksi vaihtoehdoksi.
Selvitin tilanteen ja tein selväksi, etten ollut vielä varma tarvitsenko paikkaa olla yötä. Hän oli kuitenkin heti ystävällisin mielin sanomassa, että olisi mukavaa jos tulisin.
Olimme siis eronneet syksyn aikana, olikohan tämä jotain sinne päin, että kaipaa minua?
(en siis mennytkään sinne yöksi)
Kaksosen juonet
8
2360
Vastaukset
- toiveajattelua?
Itse uskoisin että kaksosen ystävyydellä tarjosi yösijaa tarvitsevalle. Ei sen enempää. Varmaan varmemman vastauksen saisit jos kysyisit ao. itseltään. Ei kai kukaan voi tietää toisen ajatuksia, varsinkaan kukaan täällä, ihan tuntemattomat ihmiset.
- jos kuitenkin
joku sittenkin tietää mitä ajattelet?
- että tutisen :)
jos kuitenkin kirjoitti:
joku sittenkin tietää mitä ajattelet?
Jospa joku osaisikin lukea kaksosen ajatukset... ainakin kaksonen itse... Ei taida kuulua niihin helpompiin tehtäviin. :)
- allekirjoita
Ei kuulu kaksosen tapoihin vinkua ketään takaisin jos on joskus menny suhde poikki. Harvemmin myös palaa suhteeseen taikaisin jos toinen osapuoli sitä haluaa.
Kaksonen on auttavainen ja empaattinen luonne ja yleensä jos joku apua pyytää ja voi olla avuksi sen tekee.- kaksostyttö
ketään takasin....
- kaksosnainen
no, empä tiedä, itse olen ainakin yrittänyt saada kaikki poikaystävät takaisin, ja kovin!! ei ihme etteivät he enää halunneet mua takaisin! onneksi olen nyt pitkässä suhteessa ja ollaan onnellisia!
- se
näin menee!
- kaiketik
sinäkin sitten olet kaksonen, koska olit entisesi luokse änkeämässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1971535Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1231288- 521042
- 72965
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva52873- 58873
- 105855
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53840- 82820
- 42814