Jumalan karitsa

5274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Suosittelen lukemaan..avaa viimeistään aika monen silmät mistä tässä nyt on kyse..sad case.

Äänestä
  • "Aivan varmasti tietää, hän vastaa. Hän haluaa menestyä yrittäjänä, ja hänen toimialansa on julkisuus."
    Ilman taviksia hän ei olisi mitään. Kuka häntä ihailee ja rahoittaa ostamalla lehtiä, tukee tätä omalaatuista ammantinvalintaa. Yrittäjä, toimiala julkisuus, ei mitään meriittiä..

    Äänestä

Tossa linkin takaa aukeavassa artikkelissa joku Johanna Tukiainen tilittää, että:
"Olen Suomen tunnetuin julkkis ja googletetuin henkilö"

Jaa häh???

Siis onko tää se suttura joka oli vähän aikaa otsikoissa silloin kun Kanervan arvostelukyky petti tekstarien kanssa ja Illu joutu eroomaan? Miten niin "Suomen tunnetuin henkilö"??? Onko tolla Tukiaisella ja mulla eri Suomi tai eri käsitys sanan "tunnettu" tarkoituksesta vai mikä tässä mättää, kun mun mielestä se oli vain yks ohimenevästi vähän julkisuutta saanut bimbo muiden wannabeiden joukossa ja omasta mielestään se ilmeisesti on "Suomen tunnetuin henkilö"...?

Mikä tää nainen oikein on??? Onko multa mennyt jotain tärkeetä ohi uutislähetyksissä?

Äänestä
  • Älä viitsi teeskennellä.Tukiainen ON Suomen kaikkien aikojen puhutuin ja tunnetuin julkkis miksi sitä kieltämään.Ei Tuksun julkisuus ole ollut mitään"ohimenevää".Kanerva-kohusta on jo vuosi aikaa,mutta Tuksu se vaan keikkuu edelleenkin tämänkin palstan ´viestikuningattarena.Onkohan KENESTÄKÄÄN suomalaisesta koskaan kirjoitettu yhtä paljon?
    Eihän tässä olekaan kysymys julkisuuden LAADUSTA vaan MÄÄRÄSTÄ.
    Tuksu nyt ei lähde julkisuudesta kulumallakaan,koska me suomalaiset olemme niin ihastuneita häneen ja haluamme hänet.

    Äänestä

  • Johanna on lööppikuningatar kirjoitti:

    Älä viitsi teeskennellä.Tukiainen ON Suomen kaikkien aikojen puhutuin ja tunnetuin julkkis miksi sitä kieltämään.Ei Tuksun julkisuus ole ollut mitään"ohimenevää".Kanerva-kohusta on jo vuosi aikaa,mutta Tuksu se vaan keikkuu edelleenkin tämänkin palstan ´viestikuningattarena.Onkohan KENESTÄKÄÄN suomalaisesta koskaan kirjoitettu yhtä paljon?
    Eihän tässä olekaan kysymys julkisuuden LAADUSTA vaan MÄÄRÄSTÄ.
    Tuksu nyt ei lähde julkisuudesta kulumallakaan,koska me suomalaiset olemme niin ihastuneita häneen ja haluamme hänet.

    "--Tuksu nyt ei lähde julkisuudesta kulumallakaan,koska me suomalaiset olemme niin ihastuneita häneen ja haluamme hänet. .."

    ...ihan niin kuin Susan Ruususenkin
    Sana "ihastunut" ei kuvaa ollenkaan sitä, mitä Suomen kansa on Tukiaisesta mieltä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuktuk.. kirjoitti:

http://www.hs.fi/nyt/20090306/artikkeli/Jumalan karitsa/1135244046563

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu