"c64" palaa takaisin

http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=36999&tyyppi=1

Ei ole C64 eikä Amiga mutta tyyli on sama, näppikseen on koteloitu myös itse keskusyksikkö.
1122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kuuslankkua en pahemmin takaisin kaipaile, mutta amigan käyttiksessä (ja raudassa) oli sen verran paljon hienoja piirteitä, että oikein surettaa tuon katoaminen... Tai kyllähän sitä amigaossia joku porukka yritti vääntää vielä viime vuonna, ja toissa, ja sitä edeltävät kymmenen... :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tai no ei ihan kirjoitti:

http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=36999&tyyppi=1

Ei ole C64 eikä Amiga mutta tyyli on sama, näppikseen on koteloitu myös itse keskusyksikkö.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu