HEINÄVEDELLÄ

ku ei oo töitä
5663
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

eikä ole sen puoleen työhalujakaan elättää kaikenmaailman lapamatoja jotka on jo rynnimässä näillekkin kulmille helpon elämän toivossa,otetaan myö vaan kepuu ja ponuu ja zuumaillaan sivusilmällä jahka saatas tuo tulilahen homma selvitettyä.

Äänestä
  • Kuka tulee heinäveelle korpeen HELPON ELÄMÄN toivossa???
    Ehkä sellaset pysyy kaupungissa jossa kaupat ja muut palvelut on kivenheiton päässä...

    MItenköhä heinäveellä elämä on helpompaa?? hahahahaha

    SALLI MINUN NAURAA

    Äänestä

  • lukioon. xDDDDDDDDDD

    Äänestä

  • pitää varkauteen asti mennä... kirjoitti:

    lukioon. xDDDDDDDDDD

    Lukiohan heinäveellä on. Mut eipä oo kummoinen

    Äänestä

Mene vaikka valamoon munkiks tai lintulaan nunnaks niin loppuu maalliset murheet!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei voi asua eikä sinne voi ... kirjoitti:

ku ei oo töitä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu