ja selvittäkää luottamustoimiin valittujen ihmisten taustoja!
Löytyy kaikenlaista.MM.luottokelpoisuutensa menettäneitä,rasistista kantaa ym.
Vähin mitä voi toivoa olisi varmaan ettei asioistamme päättäisi ihmiset jotka ovat eivät ole osanneet hoitaa omia asioitakaan.
Löytyy kaikenlaista.MM.luottokelpoisuutensa menettäneitä,rasistista kantaa ym.
Vähin mitä voi toivoa olisi varmaan ettei asioistamme päättäisi ihmiset jotka ovat eivät ole osanneet hoitaa omia asioitakaan.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tuntuupa noita epärehellisiä löytyvän ihan tavallisistakin kansan miehistä..Ennen saattoi Suomalaisen miehen kädenpuristukseen ja sanaan luottaa !!!
Mutta Joensuussa olen tavannut enemmän henkilöitä joiden puheisiin ei voi luottaa kuin missään muussa kaupungissa Suomessa, tai missään puolella maailmaa.
Hauska on näitä epärehellisiä paskanjauhajia tuolla kaupungilla tavata , ja syöttää valheet heidän kurkusta alas.
Hämmstyttävintä näissä henkilöissä on se , ettei heillä tunnu olevan moraalia ollenkaan.Eikä heitä vaivaa se että suoraan valehtelusta kiinni jää.
Mutta sellainen sanonta on MINKÄ TAAKSEEN JÄTTÄÄ, SEN EESTÄÄN LÖYTÄÄ.
Vanha totuus tuntuu pätevän Mukavat miehet on harvoin rehellisiä.
Mutta eipä se haittaa parastahan Joensuussa on rautatie jota pitkin pääsee pois. Ennen muinoin K.Röyhkä lauloi Paska Kaupunki....ei se Oulu ollutkaan ..
Voidaanko lautamiehiksi valita henkilöitä,jotka ovat selkeästi puolueellisia
Ellei kunnioita mm.poliisi-ja oikeusjärjestelmää voiko tällainen henkilö olla lautamies?
Koko lautamiesjärjestelmä on aikansa elänyt.