kesän lapsi

odotan ku nousevaa kuuta lämpöö aurinkoo valoo ym ym ja sillon ku sitä on niin ei vinkuta koska on meillä synkkää noin 9 kk vuodessa joten .................arska paistakoon
3907
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olen syntynyt keväällä, tykkään kesästä ja läpimästä, enkä pidä kylmästä ilmasta ollenkaan, palelen aina ulkona kesä on parasta mulle

Äänestä

Olen kesän lapsi, syksy ja talvi on niin raastavaa.
Haluaa vain olla ja möllöttää, kun kevät ja kesä saapuu herään eloon.Olen joskus saanut kauniin viestin kirjoitan sen tähän.

Kesänpehmeä tuuli kukkamerta keinuttaa, mehiläisen
siipi terälehteä koskettaa.On kesän lempeys täällä
ja kesäyön valoisuus. Puutarhaan puhjennut on kukkanuppu uus. Riemullista kesän odotusta!

Äänestä

ehei. sitä on vain 5 kuukautta. Meinaan heinä- elo- syys- loka- ja tammikuu!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


svetuOY kirjoitti:

odotan ku nousevaa kuuta lämpöö aurinkoo valoo ym ym ja sillon ku sitä on niin ei vinkuta koska on meillä synkkää noin 9 kk vuodessa joten .................arska paistakoon

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu