Minua kiinnostaa kovasti, onko minulla henkioppaita. Tai siis tiedän, että on, mutta olisi mielenkiintoista tietää, millaisita tai keitä? Ovatko he minulle rakkaita ihmisiä, jotka ovat poistuneet tästä maailmasta? Vai peräti edellisistä elämistäni? Osaisiko joku kertoa? Minulla on tunne, että vierelläni kulkee kaksi opasta, onko näin?
Henkioppaista
Näkisikö joku?
187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
olen lukenut että jopa esim ammatille harjoittavalle on oma henkiopas:) hassua mutta ihan kuuluisan meedion kirjoittamana tämän luvin..
ja itselläni on ollut tilanteen mukaan aluksi oli vanha nainen (mummoni mahd) sitten kun paha yritti kimppuuni tuli pitkä mies (jota en sukulaiseksi tunnistanut). näin kyllä nämä molemmat. toisen mielessäni toisen ihan (kun kävi esittäytymässä) mutta käsityksieni mukaan meillä on moniakin henkioppaita mutta aina eri tilanteisiin.
koita rauhoittua ja etsiä itse tunteen pohjalta vastauksia että kuka henkioppaasi mahtaa olla:) itse sain näin tietooni että mummoni kävi vahtimassa ja toisen nimen.