KARVIAN HIRSIRAKENTAJAT

tietoja haluava.............

Tere kaikille ammattilaisille, kertokaapa millaset on kokemukset otsikon valmistajasta (karvian hirsirakentajat), onko hirret ollut sitä mitä on sovittu, kuin helppoja heidän mökkinsä on tee se itse rakentajille... jne. kaikki tieto otetaan kiitollisena vastaan.

4

5757

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LogMan

      Eli eikö tosiaan kukaan ole Karvian hirsirakentajilta ostanut saunaa tai mökkiä? Kokemuksia laadusta ja yleensäkin toiminnasta??

      • Einojuhani

        Oo siitä "virmasta".
        Tavanomaista, prisiis samanlaista höylähirsi ja sorvikamaa kuin 98 %:lla kun kaikilla muillakin jotka konhella tekee.


    • Mökkirakentaja

      Vaikka vanha keskustelu, vastaan jos joku googlaten myöhemmin samaa miettii ja etsii kokemuksia. Karvian Hirsirakentajilta ostettu mökki lähes valmis ja paketissa oli kaikki juuri kuten piti. Mitään ei jouduttu huonon laadun tai vauroiden vuoksi pyytää vaihtamaan ja apuja sai rakentaessa heränneisiin kysymyksiin toimittajalta aina. Ehdottomasti suosittelen.

    • Kotapappa

      Olen ostanut heiltä 2 rakennusta-pienen ladon ja sitten aika ison hirsimökin- 100% tyytyväinen,hienoa hirttä vanhanaikaisella sorvilla tehtynä tiukkasyisestä puusta-voin suositella myös heidän asennus-ja sisustuspalveluaan-Tero Lehto

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      132
      6705
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      59
      5816
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      88
      4499
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      99
      4416
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      157
      4231
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      90
      1574
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      391
      1448
    8. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      30
      1335
    9. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      82
      1329
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      42
      1102
    Aihe