Zonette ja

onko kyseessä sama henkilö?
1107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mistä tietää jos selvännäkijät ovat itse jonkinlaisia feikkejä toisilleen että yrittävät toistensa nimimerkeillä väärin vastailla ja siten yrittävät saada itselleen enemmän asiakkaita.

Onhan tuo tietty kaukaa haettu, kun nimimerkkejä ei voi helposti kopsaa. Mullekin usein suomi24 ilmoittaa että nimimerkki on jo käytössä, valitse toinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mari Paavola kirjoitti:

onko kyseessä sama henkilö?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu