Haluan antaa poliisille dna-näytteen ja sormenjäljet vapaaehtoisesti. Onnistuuko?
Sormenjäljet ja dna
Vapaaehtoisesti
7346
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tällainen onnistuu, jos olet aiemmin tehnyt jonkun lievää vakavamman rikoksen, josta et ole jäänyt kiinni. Mene poliisiasemalle ja kerro, että haluat tunnustaa rikoksen.
Tunnusta tekosi ja ehdota, että sinulta otetaan sormenjäljet sekä DNA kyseisen jutun tutkinnassa. Näin helppoa se on.
Tuota DNA:ta nyt ei voi ihan pikkuhomman takia ottaa, mutta periaatteessa sinulta voidaan ottaa tuntomerkit rekisteriin(sisältää sormenjäljet), jos sinua epäillään rikoksesta.
Ihan ilmoisina tuota ei voi tehdä. Jos välttämättä haluat jälkesi rekisteriin, niin teepä joku pikkukeikka, niin pääset listoille.
oliko tää joku hyväkin vitsi olevinaan?Olet sen jälkeen aina niitten sormenjälki ja dna rekisterissä,ja jäät kiinni rikoksista isolla todennäkösyydellä,jollet ole helvetin ovela ja kekseliäs kaiffari,niin kun mä,hahahahahah!!!
ja se on muuten erittäin epämiellyttävä kokemus(paitsi tietenkin tämän palstan omalle pikku poliisinpalvojalle)kun ne sormen jäljet otetaan,poliisi tulee sun taakses ja ottaa sun käsistä kiinni,ja sitten niitä pyöritellään sellasen alustan päällä yms..dna on vähän inhimillisesmpi,se otetaan vaan sellasella tikulla suusta.
Vakiohäirikkö näköjään kokemuksesta tietää, kuinka sormenjäljet ja DNA otetaan. Eipä ole vakiohäirikkö turhaan myöntänyt, että hänen katkeruutensa on kostoa poliisille. Taisi jäädä juuri näistä kiinni?
kirjoittaa jotain muutakin kuin:"vakiohäirikkö asialla". Tosin ei kommentti tälläkään kertaa kovin fiksu ole, mutta ehkä se taso kehittyy edes hieman kunhan jaksetaan odotella. Tosin sinun kannattaisi vielä mieltää se, että olet nimitellyt vakiohäiriköiksi kaikkia jotka kritisoivat poliisia. Siksi on aika epätodennäköistä, että juuri tämä "vakiohäirikkö" olisi myöntänyt, "että hänen katkeruutensa on kostoa poliisille." Taidat elää mielikuvitusmaailmassa jossa on vain yksi "vakiohäirikkö". Tosin taitaa näitä vakiohäiriköksi nimittelijöitäkin olla useampia.
pyydä joltain piiskaa, jos tuntuu että pitää tunnustaa jotain. vai meinaakko että jätät jäljen historiaan..heh.. kummia haluja on meillä ihmisillä- mutta onhan meitä joka junaan.. toiset piirtelee talon seiniin ja toiset haluu poliisin rekisteriin syyttöminä...juu..
Eikös yksi viestiketjun viesti kehoittanut tunnustamaa rikoksen, jotta ne sormenjäljet voisi sinne jättää. Kun ei ole mitään tunnustettavaa ja järkikin sanoo sen, että lapsuusajan törttöilyistä jos niitä edes on ollut, niin kulunut yli 20-vuotta ja syyteoikeus on takuuvarmasti mennyt umpeen kun en kertä ketään ole tappanutkaan.