VETÄMÄSSÄ Kepua ja VANHASTA oikein reippaasti KÖLINALITSE, eläkeiän korotus asiassa, kertoi aamun uutiset!!!
Kokoomus ja Katainen on liittynyt työntekijöiden ja AY-johtajien rinnalle, etsimään uusia keinoja parantaa työkohteissa työoloja ja työssä viihtymistä, työssäkäyntiajan pidentämiseksi, jota toimintaa Katainenkin pitää parempana ratkaisuna kuin Vanhasen vaatimaa eläkeiän korotusta!!!!!!!!
JA ARVATKAAPAS MITÄ TÄMÄ MERKITSEE KEPULLE SEURAAVISSA EDUSKUNTAVAALEISSA. JOKOHAN KEPUN JÄSENISTÖ TÄSTÄ KÖLINALITSE VETÄMISESTÄ JOTAKIN OPPISI!!!???
Kokoomuksen KATAINEN
2
164
Vastaukset
kokoomus jakaa VERORAHAT RIKKAILLE JA AJAA KUNNAT AHDINKOON...JA SAMALLA KOKO KANSANTALOUDEN SYVÄLLE SUONSILMÄÄN....
SILLOIN KÖYHÄ SUOMALAINEN ON LEIPÄ JONOSSA....
eihän KOKOOMUS OLE KUIN VALHEIDEN PUOLUE VAIN....
EK. on käskenyt J.KATAISEN PUHUMAAN VASTAAN PÄÄMINISTERIÄ JOKA AJAA NYT ELÄKEIÄN NOSTOA...
joka on tuomittu jo tuhoon...- oivahärkönen
... periaatepäätöksen työajan pidentämisestä sen molemmista päistä. Siihen liittyy myös eläkeiän paidentäminen. Sehän koskee täysillä seitsemän vuoden siirtymäajan jälkeen sellaisia alle 65 vuotiaita terveitä ja työkykyisiä työntekijöitä, jotka eivät pääse eläkkeelle ennenkuin täyttävät tuon iän. Nykyään pääsisivät 63 vuotiaina. Nytkin on 63 vuotiaista yli puolet sairaus-, työttömyys tai henkilökohtaisella varhaiseläkkeellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h12656Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1052394Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42199Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441804- 311396
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141273- 1691095
Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201013Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden81984Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?79873