Eli TODELLISUUDESSA

pelastivat viikonloppuna Vaasan ympäristökatastrofilta. Mielestäni kaupungin johdon pitäisi ripeästi palkita nämä urheat miehet vaikka sankariteko-mitalilla.
4213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

intialaisille "vartiomiehille" oli tullut ylemmältä taholta käsky, että ruuvatkaa vähän niitä venttiilejä löysemmälle, että niihin saamarin tuhnuihin saadaan vähän vauhtia ja se hemmetin romukasa pois sieltä purettavaksi.

Äänestä
  • ...kuin aiempaan väitteeseen ;-)

    Äänestä

  • .... kirjoitti:

    ...kuin aiempaan väitteeseen ;-)

    eikös ne ellun kanat saatu jo siirrettyä pois joten kyllä yksi paattikin saadaan lähtemään

    Äänestä

intialaisille sankareille! saadaan ensi kesänäkin nauttia vielä puhtaasta vedestä heidän ansoistaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Intialaiset kirjoitti:

pelastivat viikonloppuna Vaasan ympäristökatastrofilta. Mielestäni kaupungin johdon pitäisi ripeästi palkita nämä urheat miehet vaikka sankariteko-mitalilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu