Meillä tässä sattui käymään niin,että samaan kukkaan oli 2 kukkavartta tuli elämää toiseen kasvoi lisää varren haara ja nuppuja toiseen " poikanen" sanotaanko keikki tai sinne päin.Neuvokaa nyt viisaat miten tätä lapsukaista pitäis jatkossa hoitaa on vielä ihan pieni,mutta vartuu varmaan ?
POIKANEN
neuvoa hoidossa
3
1757
Vastaukset
- mimmu
Hoida kukkaasi niinkuin tähänkin asti. Anna keikin olla paikoillaan kunnes se on riittävän iso ja siinä on noin 3-5 kappaletta 5 cm pitkiä juuria. Aikanaan kun irrotat taimen istuta se mahdollisimman pieneen ruukkuun.
- Anelmas
Ja hyvin voivat, molemmat tekivät jo yhden kukkavarrenkin, mutta toinen pudotti omansa. Nyt odotan kesää, että vien ne ulos. Sitten odottelen uusia kukkavarsia. ;o)
- lutra2lutra
Kun poikasellesi on tullut kolmekaan omaa vahvaa ilmajuurta voit leikata sen vanasta irti ja laittaa elämään omaa elämäänsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m1224592Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1023908Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363549- 513300
- 433002
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182549Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222482- 232216
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami181850Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?351745