Alatalon kootut

Voi herranjestas sentään,mihinkä sitä kansanedustaja pystyy venymään, kun ahneus iskee.
Jaahas,että ihan eläkeasiaa eläkeläisille. Mikäs siinä,eikun keikkaa buukkaamaan vaan työpäiville,kyllä se olis normaalille duunarille hyvin äkkiä lopputili.
Kuka viisas totakin musikanttia on ollu arkadian mäelle valitsemassa.
2191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kun televisiossa kerrottiin näiden "senaattorien" poissaolot täysistunnoista, muiden "työkiireiden" takia.

Äänestä

Kiitä, kuule sinne Tampereen ja Pirkanmaan suuntaan vaan.
Sieltä löytyy näin fiksuja äänestäjiä, että trubasuuri eduskuntaan. Niin sitä pitää.
On sieltä Tampereen suunnasta muutamia muitakin alamittaisia valittu, ei kuitenkaan nyt mainita nimiä.....
Mikko pitää itseään Sulo "Suli" Aittoniemen henkisenä perillisenä, noin poliitikkona ajatellen.
Siinä se maausko uus syntyy, kun käy sinisillä silmälaseilla varustettuna joikaamassa parit rallit ruotsinlaivalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


selitykset kirjoitti:

Voi herranjestas sentään,mihinkä sitä kansanedustaja pystyy venymään, kun ahneus iskee.
Jaahas,että ihan eläkeasiaa eläkeläisille. Mikäs siinä,eikun keikkaa buukkaamaan vaan työpäiville,kyllä se olis normaalille duunarille hyvin äkkiä lopputili.
Kuka viisas totakin musikanttia on ollu arkadian mäelle valitsemassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu