Mutta ei missä on sanat em.; latu, kissa, koira, poro, metsästys, hiihto ja liikennekyltti.
Voisiko joku keksiä järkevan
keskusteluaiheen?
151524
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Siitähän voisimme keskustella.
Perkele kun se pannaan väärinpäin, eli juoksemaan seinäänpäin. Paperi pitää roikkua vapaasti seinästä irti!
....Mutta myönnät kuitenkin että ed. m. on järkeviä myös :D..
ja neuvokset?
Voinko ostaa suoraan kalastajalta tuoretta kalaa.Vai onko kaikkiKainuulaiset sossunpitsan syöjiä.
Ihmettelen ,että millä ihmeella tavallinen tuunari,tai pienellä eläkkeellä,työttömyyskorvauksella elelevä kohta ostaa ruokaa ,kun hinnat on noussut noin kauheesti.Kuka lienee välistä vetäjä.Kauppa,vai maanviljelijät.Palkkojen,eläkkeiden,työttömyyskorvausten pitäisi täässä suhteessa nousta huomattavasti,että pystytään inhimilliseen elämään.Ei kaikki rahat yksinkertaisesti voi mennä ruokaan,mutta niin näyttää monella menevän ja eikä silti kovin herkutella.On maksettava monenlaista laskua,vaikka eleleis kuinka sievästi.Tätä on varmasti vaikea ymmärtää sellaisten,joille se ei ole arkipäivää.Paksulla lompsalla selvieää tästäkin,mutta kaikilla ei ole tätä paksua lompsaa.Tässäpä aloittajalle keskustelun aihetta.Kyllä tästäkin aiheesta jollain riittää murisemista,mutta siitäpän muriskoot.
aika vaikea löytää tästä porukasta.
mutta heti poistettiin!!!!
Suomussalmen sivuilla kaikki on erittäin järkevää.
antti1 vetää herneen nokkaansa? Mitkä asiat ei sovi sen kytän hipiälle?
Onko esim politiikasta keputtelu nokantukkimis aihe?
poistanut lokakuisesta koiranhaukkumiskeskustelusta suurimman osan! Ihmetyttää miten se on niin vakavaa asiaa ettei sovi pitkään pitää palstalla!
tällä Iisalmessa sama Wyaet Earppi se ampuu Bultingues spesiaalillaan kaikki hyvät aiheet. Mutta pitsin nypläys olisi kaiketti aihe jaka saa jäädä
Kaikki järkevät poistetaan.
esimerkiksi tuosta "soma kaiku on askelten" ketjusta poistui kahtena päivänä pitkä rimssu. Ei pitänyt olla sääntöjen vastaisia juttuja, vaan vissiin ei jotakin miellyttänyt.
Joku tallaa aina jonkun muun liikavarpaille, olipa asia mikä tahansa. Joillekuille aina erilaiset mielipiteet ovat pahasta, se siitä tasapuolisuudesta.