miten saisi tollaseen mootorisahaan lisää tehoja ? kuutioita ainaki 100 , kaasari on 26 mm ainaski ja netis lukee että pitäis lähtee 6 pollee mut miks noin vähäse ? mihkä menee tehohäviö ? eli miten saisi lisää kierroksia / heppoja tohon vehkeeseen on mikroautossa kiinni
moro
morjens124
2162
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
siihen, mutta pitää tietää mitä tekee.
Ihan ensiksi pitää tietää koneesta käytännössä kaikki. Sitten vasta kannattaa suunnitella, mitä pitää tehdä.
Eli turha kysellä täältä. Opiskele itse ja opiskelekin kunnolla, jos aiot saada vähänkään lisää tehoa. Jonkun summassa tehdyn virityksen tuloksena entisetkin tehot katoavat ja saat ostaa uuden moottorin.
asentaa, ellei sen moottorisahan kyljessä lue Raket. Jos siitä moottorisahan kyljestä (sininen) on metsätöissä aikoinaan kulunut se nimi pois, niin sen voi tunnistaa Raketiksi siitä, että se menee puuhun kuin raketti ja pitää hiton möreää ääntä: semmoista prrömmm prrömmm prrömm ääntä tyhjäkäynnillä ja kierroksilla pröööömmmm.