Kontion ym. lattialaudat

ovatko kunnon tavaraa, vai kannattaisiko ottaa lattiamateriaalit suoraan muualta? millaista laadultaan on muuten pakettien sisältö?
2661
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tulee edullisemmaksi, laatutavaraa eli sitä samaa kuin muillakin.

Äänestä

Itselläni oli kaikki materiaalit hyviä. Ainut vika lattialaudoissa oli niiden pituus. Kontio toimitti 3000mm ja 3300mm lattia puutavaraa, kun useiampaan paikaan olisi riittänyt vajaa 3500mm lauta. Joutui tekemään paljon turhia jatkoksia.
Hirsipaneeli taisikin sitten olla kaikki yli 5 metriä pitkää tavaraa ja sitäkin tuli lähes kilometri ylimääräistä. Hyvää tavaraa muutenkin. Esim. tiilikatteen ruoteet 42x95mm (ei mitään hammastikkuja). Sitäkin tuli parisataa metriä ylimääräistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Dru kirjoitti:

ovatko kunnon tavaraa, vai kannattaisiko ottaa lattiamateriaalit suoraan muualta? millaista laadultaan on muuten pakettien sisältö?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu