Hei Zonette,
äsken jäi kysymättä, saanko työtä enää, kohta 55 v. ja taloudellinen tilanne epävakaa. Kaksi yritystä mennyt heikosti ja uuden alkaminen epävamaa.
Auttaako tumma vakaa mies minua näissä asioissa. Tuleeko hän vahvemmin elämääni.
Kiitos.
äsken jäi kysymättä, saanko työtä enää, kohta 55 v. ja taloudellinen tilanne epävakaa. Kaksi yritystä mennyt heikosti ja uuden alkaminen epävamaa.
Auttaako tumma vakaa mies minua näissä asioissa. Tuleeko hän vahvemmin elämääni.
Kiitos.
Vastaukset 3
Vanhimmat
En ole vahingoniloinen, mutta en ihmettele yritystesi heikkoa kannattavuutta, jos olet pitänyt ohjenuoranasi ennustajien löpinöitä.
Minä "ennustan", että meno ei parane, ellet lakkaa uskomasta höpö-höpöön, ja ota vastuuta itsellesi.
Samat horinat toistuvat aina: tumma mies sitä, vaalea tätä. Usko kun sanon:
Tee ratkaisusi järkiperustein ja vaikka intuitiota hyväksi käyttäen, mutta unohda ennustukset! Niiden varassa jos etenet, et pääse suosta. Toivon vilpittömästi sinulle kaikkea hyvää ja menestystä uudessa yrityksessäsi tai työpaikassasi.
Juuri nyt on korkea aika ottaa ohjakset omiin käsiisi, ja takoa oma onnesi!
Kiitos skeptinen mies.
Valinnat kuitenkin teen itse, näkijät toimivat majakanvaloina joskus osuvat oikeaan.
Olen huomannut olet nyt kyllä väärällä palstalla.
Sinulaisille löytyy joku keskustelu palsta nimeltään naiset jättäneet, kun tarjoat sitä keppiä vain ja naiset jättäneet. On se hyvä kun meillä näitä näkijöitä jotka puhuu järkiä miehistä näkevät teidän salakavaluuden. Sohvaperunoita suurin osa ja pasattavia. Kyllä me näitä todella ennustajia tarvitaan nykyaikana lohduttamaan. Suomi miehistä ei enää naiselle.
Luulenpa että ennustjat tarkoittaa tummalla näitä ulkomaalaisia ne huolehtii naise
sta jopa useammasta;-),, Mutta suomimiehstä taasen huolehtii moni yhestä ja se ei anna mitään.