Lapsettaako Volvokuskeja?

Vai mistä on kysymys kun ainakin S60 malleihin on alkanut ilmestyä takavaloihin sivulle punaista näyttäviä äärivaloja? Ovat ilmeisesti Jenkkilään tarkoitettuja virityksiä. Täällähän sivuvalot ovat keltaisia.
41035
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ns takavalojen sivuvalot ainakin miun 2002-mallisessa on ihan tehdasasennettu..takavalojen muovikopan sisällä ns sivuvalo. Polttimorikko "herjaa" tällöin "sivuvalo palanut".

Kerrassaan upea auto "hintaluokassaan" ja jotta voin nauttia tuosta Premiumistani täysyin siemauksin, pitää olla kakkosautona "vertailupirssinä" -03 mallinen Almera.

Äänestä
  • Ovat siis nämä punaista valoa sivulle näyttävät valot? Minkähän instanssin Volvon kaverit ovat juottaneet jos ovat saaneet ne eurooppaan tyypitettyä (ja etenkin Suomeen). Vastatkoon ken tietää.

    Äänestä

kun ei vastauksia tullut. Eli valot ovat lailliset kun ne ovat samaa rakennetta takavalojen kanssa. Että silleen.

Äänestä
  • Kannattaa tutustua Ison Volvon hienouksiin, se on sen arvoista.
    Upea auto ja aina vaan se yllättää tälläkin palstalla eri elämäntilanteissa olevia ihmisiä, kuten sinuun on tehnyt vaikutuksen ne takavaloihin Integroidut SIVUVALOT. Loistavaa Volvolta, että kun polttimorikko tulee, niin ajotietokone tiedottaa asiasta vielä eritoten sivuvalon kohdalla "sivuvalopoltin"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmettelijä kirjoitti:

Vai mistä on kysymys kun ainakin S60 malleihin on alkanut ilmestyä takavaloihin sivulle punaista näyttäviä äärivaloja? Ovat ilmeisesti Jenkkilään tarkoitettuja virityksiä. Täällähän sivuvalot ovat keltaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu