Pöksyt

valkovuotoa on ihan hirveästi,ihan voi roikkua sellasta limaa emättimestä.Mistä ihmeestä tällänen johtuu?saan vaihtaa monet pikkuhousunsuojat päivässä.Onko kellään ollut vastaavaa?Raskausviikkoja 17.
6674
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Toisilla valkovuotoa tulee vain enemmän. Onhan vuoto hajutonta ja väritöntä, ettei sulla ole mitään tulehdusta? Itse olin varautunut valkovuodon tuloon eikä mulla sitten tullut yhtikäs mitään koko raskausaikana. Inhottava vaiva kylläkin.

Äänestä

sama juttu suojia saa vaihtaa monta kertaa.
ja välillä klönttistä. en tiädä vuotaakohan mulla osaksi rakko vai mikä on kun haju on sellainen ja värikin kellertävää .mutta tosiaan valkovuotoakin tulee niin että pöksyt on märät ilman suojaa.

Äänestä

Pidä kuukautissuojaa äläkä pikkuhousunsuojaa. Ei minulle tämän raskauden aikana pikkuhousunsuojat ole riittäneet. Koko raskauden ajan olen käyttänyt kuukautissuojia valkovuodon vuoksi.

Äänestä

mulla on valkovuotoa ollut koko raskauden ajan.
eikä kyllä näytä vielä loppuvat.
kamalaa se on vaihtaa suojia koko ajan,mutta pakko se on tehtävä.
toivottavasti loppuu pian kokonaan. (en kyllä usko)
että ihan nomaalia se on.

Äänestä

mulla ihan sama ... ollut ihan rv 14 asti. ihan normaalia niin kauan kun ei haise tai muuta väriä vihertäväksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


märkänä kirjoitti:

valkovuotoa on ihan hirveästi,ihan voi roikkua sellasta limaa emättimestä.Mistä ihmeestä tällänen johtuu?saan vaihtaa monet pikkuhousunsuojat päivässä.Onko kellään ollut vastaavaa?Raskausviikkoja 17.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu