Nettiajanvaraus?!

Jamppa1980

Morjens kaikille!

Onko kellään kokemusta toimivasta nettiajanvaraus-järjestelmästä?

Ajatuksena olisi siis hankkia yritykselle sähköinen ajanvaraus, jonka avulla asiakkaat voisivat varata ajat suoraan netistä. Olen yrittänyt seurata eri yritysten ratkaisuja ja tuntuu siltä että tuo nettiajanvaraus on kovin vähäistä hierojien keskuudessa.

Jos jollakin tietoa yrityksestä jolla käytössä nettiajanvaraus niin toivoisin jonkinlaista linkkiä. Kiitoksia!

26

11141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja näitä.,.,.,.

      AJAS on just hierojille, mutta pelkkä nettiajanvaraus EI RIITÄ, sillä jos tulee katkos tms. niin etpä tiedä kuka on varannut ja koska, kun et nettiin pääse. Ja sitten olet kusessa. Ajaksella on siihen mukana lisähintaan ohjelma jolla tämä ongelma vältetään, koska tiedot menee myös of-line systeemiin samalla.

      Mutta jos on vain 1-2 hierojaa, niin ei ole kovin kannattavaa, ja sitten on ne 'haamuvaraajat' jotka varaa vaan ihan piruuttaan.

      • ammattilainenhieroja

        Ajanvarausjärjestelmää voi ainakin kokeilla helposti maksutta osoitteessa http://www.ajas.fi ja avata oman kokeilutilin.
        On ollut hirmu luotettava palvelu ja toimii aina.


    • ..............................
      • Riikka_T

        Meillä on käytössämme varaaaika.net -palvelu ja täytyy sanoa että monipuolisempaa ja yhtä edullista palvelua on todella vaikeata löytää. Pitkän vertailemisen jälkeen valitsimme tuon ja ei olla petytty kertaakaan.

        Löytyy siis osoitteesta http://www.VaraaAika.net


    • vellielli

      www.haircut.fi on paras kaikista nettiajanvarauksista. Sivuston nimestä huolimatta liikkeistä löytyy myös hierojia. Luotettavin ja turvallisin.
      Kalenteri liitettävissä myös omille nettisivuille, jos ei halua ohjata asiakkaita kyseiselle sivulle.
      Sivustolle on kuulemma tulossa päivitys jonka myötä myös nimi tulee vaihtumaan www.aika24.fi

      • vellielli

    • joulu
    • Hieroja nettiaikaan

      Hei, käypä katsomassa www.mariaru.fi - sivuja. Siellä on Cronoz-nettiajanvarausjärjestelmä käytössä ja toimii hyvin. Edellisiltana hieroja katsoo onko hänellä asiakasvarauksia netin kautta. Voi itse määritellä mitkä ajat annetaan netin kautta ja mitkä otetaan puhelimitse. Kun toteaa että systeemi toimii kuten hieroja haluaa voi kaikki vapaat ajat laittaa netiin. Järjestelmä on joustava ja yksilölliset määrittelyt onnistuu. Toimittaja antaa todella paljon apua - onhan hierojan aika käytettävä hierontaan eikä mihinkään mikstraukseen :)

      Jos tahdot lisätietoja Cronoz-ajanvarauksesta niitä saa puhelimitse 0400-708 281 tai meilitse mariaru.hieronta (ätt) gmail.com.

    • :)

      nepton.fi on edullinen ja helppokäyttöinen.

      • Hymyä täälläkin!

        Kiitos!
        Juuri ne adjektiivit, joita ajanvarausjärjestelmältä kaipasin, helppokäyttöinen ja edullinen! Ei tarvinut kauaa etsiä!
        Ja toimitus oli nopea! Suosittelen muillekin! http://ajanvaraus.nepton.fi/


    • Niiskuniiks

      www.varaamo.com -palvelusta ja ajattelin, että kokeilen. Eli en vielä tiedä miten toimii, mutta vaikuttaa selkeältä ja toimivalta.

    • korento booking

      Turkulainen Korento Booking on aloittamassa ensi vuoden alusta uuden upean nettiajanvarauksen testaamista. Kannattaa tsekata www.nettiajanvaraus.org - asentavat ilmaiseksi sivuillesi heidän ajanvarauksen!

    • Kuppariakka

      Meillä on NoteShot, olen tykännyt!

    • 1+8
    • sinip

      Meillä varaa.com:in ajanvarausjärjestelmä on toiminut todella hyvin

    • hieroja1

      www.tohtorille.fi on juuri hoitoalan ammattilaisten käyttöön kehitetty nettiajanvarausjärjestelmä. Sitä voi kokeilla maksutta. Se ei ole pelkästään järjestelmä, vaan myös markkinointipalvelu. Mikään muu ajanvarausjärjetelmä ei markkinoi sinun vapaita aikojasi. Kun potilaat googlaavaat hierojaa paikkakunnallasi päätyvät he sinun vapaisiin aikoihisi sinun kotisivujesi kautta, ja lisäksi myös Tohtorille.fi -palvelusta. He markkinoivat tarjouksiani ilmaiseksi myös kaikissa heidän somekanavissa.

    • sini4

      tohtori.fi on tarkoitettu pelkästään netin kautta varauksiin,ei puhelimen tai
      paikanpäällä oleviin varauksiin, ellei systeemi ole muuttuunut

    • Ajankohtaist

      Mites vuotta 2017 kohti mennessä?
      Moniko nyt on ottanut sähköisen ajanvarauksen asiakkaiden iloksi ja tuntuuko olevan hyötyä tästä? Siis lisää töitä ja iltaisin tehtyjä varauksia?
      Huonoja puolia?
      Kannattaako hierojalla olla sähköinen ajanvarausjärjestelmä tänä päivänä?

    • Sammelin

      Ehdottomasti kannattaa. Kyllä se yksinkertaistaa hommaa ja tulee enemmän asiakkaita. Ite otin tuon hetiaika.fi käyttöön ja on kyllä helppo

      • kustannuks

        Paljonko maksaa ja onko helppo sekä sinulle että asiakkaille?
        Saako helposti ruksittua pois ne ajat, jolloin pitää lomaa jne?


    • Koookoo

      www.hair-online.fi Nimestä huolimatta myös hierojille. Markkinoiden edullisin hinta ja eniten toiminnallisuuksia.

    • Halootioo

      Hierojat hei, 2017!
      Tai asiakkaat.

      Mitä palvelua käytätte, plussat&miinukset. Mihin vuorokaudenaikaan varauksia tulee? Kasvua?

    • nostoatälle

      Onko kuulolla hierojia tai asiakkaita, jotka on käyttänyt hierontapalveluiden osalta nettivarausta? Onko jossakin sivustoa, jossa hierojien ammatillista keskustelua eri aiheista. Tällä palstalla kun löytyy vähän kaikenlaista.

    • Anonyymi

      www.fysiosivut.fi on hyvä ja edullinen, jos tarvitsee myös omia kotisivuja.

    • Anonyymi

      Itsellä ei kokemusta kuin nettiaika.fi ajanvarausjärjestelmästä.
      Hyviä puolia on paljon, mutta yksi todella iso miinus on joka syö yrittäjän kassaa aika kummasti on, että varausvahvitus asiakkaalle ei mene perille 80% tapauksista. Suurin osa ohjautuu roskapostiin, josta kyllä asiakkaalle kerron varausehtojen yhteydessä, että tarkistavat myös roskapostin ja soittoa perään jos ei sielläkään ole. Mutta itse palvelun tarjoaja ja heidän asiakaspalvelu voisivat puuttua asiaan, eikä vain nostamalla käsiäpystyyn tekemättä asialle mitään. Muutaman kerran asiasta heille soittaneena, on toteamus, että asialle ei oikein voida mitään... Kyllä jos vuodessa sievoisen summan jostakin palvelusta maksan, niin haluaisin, että se toimisi, eikä tarvitsisi joka päivä kuunnella asiakkaiden suusta sitä ettei vahvistus tullut perille ja minä itse kärsin siitä pitkillä tauoilla päivissä saamatta ajasta rahallisesti mitään.
      Siitä syystä palveluntarjoaja nettiajanvarauksen suhteen tulee vaihtumaan, kunhan oma lisenssi aikani päättyy (eivät olleet valmiita maksamaan rahoja takaisin, kun asiasta ollaan väännetty kättä joten tässähän sitten kärsin pitkien taukojeni kanssa työpäiväni aikana siitä syystä ettei yksi vahvitus mennyt perille saakka).

    • Anonyymi

      Elisa ainakin käyttää nauhoutusta puhelun johon sisältyy heidän kauttaan Kirosanoja.
      On avoin Lääkärin puhelut.
      Op käyttää myös tätä eivät aina soita takaisin
      Käyttö Riku linjasto viestit

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      134
      2006
    2. 121
      1415
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1170
    4. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      313
      1141
    5. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      63
      1122
    6. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      0
      1102
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      141
      1089
    8. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1069
    9. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      937
    10. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      97
      923
    Aihe