osaako

sanoa voiko käyttää multitabsin raskausmonivitamiinia ja möllerin omega-3- kapseleita ohjeen mukaan yhtäaikaa vai onko e-vitamiinin osuus liikaa kun molemmissa on sitä? raskaana siis ollaan vk 8. masennun ilman omegaa ja tärkeitä ovat kai muutkin.. kummatkin purkit ostin apteekista ja siellä ei kielletty käyttöä.
2244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

minulla nyt toinen raskaus menossa ja olen käyttänyt just samoja multitabsin raskausvitamiinia ja sitä möllerin valmistetta kummassakin, kysyin neuvlan lääkäriltä onko ok ja sanoi et ei mitään haitta. se e-vitamiini ei kuitenkaan nouse niin koreelle et siitä haittaa.
onnea raskauteen ...

Äänestä

Mä syön 1 x multitabsin raskausvitamiinia 2 x möllerin sydämelle. Apteekissa neuvottiin, että kunhan en ota molempia kahta, niin määrät pysyy ok.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kukaan täällä kirjoitti:

sanoa voiko käyttää multitabsin raskausmonivitamiinia ja möllerin omega-3- kapseleita ohjeen mukaan yhtäaikaa vai onko e-vitamiinin osuus liikaa kun molemmissa on sitä? raskaana siis ollaan vk 8. masennun ilman omegaa ja tärkeitä ovat kai muutkin.. kummatkin purkit ostin apteekista ja siellä ei kielletty käyttöä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu