Ootteko törmänny "elektroniikan" tuoksuun uusia AA-akkuja ladattaessa? Onko teillä mitään kokemuksia näiden laadusta?
Kävin hakee 3 pakettia noita Sonyn NH-AA-B4F akkuja, kun pitäis mainosmiesten puheiden mukaan olla niin perkeleen hyviä.
Laturi on Energizer Accu Ultra Compact Charger :
http://www.battery-force.co.uk/detail_ENAANI004E_Energizer_Accu_Ultra_Compact_Charger_w_4x_2500_AA_NiMH.html
Aluks meinasin, että laturi kyykähtää noiden akkujen kanssa, mutta kyllä sen pitäis viel 2700mAh ladata. Ei lämpene kovinkaan kuumaksi, mutta tuoksu tuntuu kyllä voimakkaasti nenässä.
Ite en ole ennen törmännyt moiseen.
Uudet NH-AA-B4F AA akut haisee ladattaessa.
4
566
Vastaukset
- haisee?
Kumpiko siinä siis haisee? Akut vai laturi?
- Kiehuu.
Ei välttämättä vikaa, mutta jokin kemikalio vuotaa.
Onkohan akut sitä parin vuoden takaista kuuluisaa räjähtävää Sony-laatua?- Palaako koko talo?
Noi ensimmäiset akut on nyt latautunu. Pitää testaa toimiiko ok. Sama haju tulee näistä toisistakin, tosin en ole varma tuleeko se akuista vai laturista. Tosin eipä tuota hajua ole muiden kanssa ennen tullu.
No, jokatapauksessa, ei kannata ihmetellä jos ostatte näitä ja alkaa ladatessa käryämään. - laturi...
Palaako koko talo? kirjoitti:
Noi ensimmäiset akut on nyt latautunu. Pitää testaa toimiiko ok. Sama haju tulee näistä toisistakin, tosin en ole varma tuleeko se akuista vai laturista. Tosin eipä tuota hajua ole muiden kanssa ennen tullu.
No, jokatapauksessa, ei kannata ihmetellä jos ostatte näitä ja alkaa ladatessa käryämään.Jospa akkulaturi onkin huono. Oletko kokeillut akkuja jossain toisessa laturissa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j492288- 262043
Katu täyttyy askelista...
Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.271495Näin susta unta
Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!161424- 1211371
- 181055
Tiedätkö nainen sen tunteen
Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.71954Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta
Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut107904Mikset päästä irti ja hae apua
Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad78886Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta
Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva333873