Ootteko törmänny "elektroniikan" tuoksuun uusia AA-akkuja ladattaessa? Onko teillä mitään kokemuksia näiden laadusta?
Kävin hakee 3 pakettia noita Sonyn NH-AA-B4F akkuja, kun pitäis mainosmiesten puheiden mukaan olla niin perkeleen hyviä.
Laturi on Energizer Accu Ultra Compact Charger :
http://www.battery-force.co.uk/detail_ENAANI004E_Energizer_Accu_Ultra_Compact_Charger_w_4x_2500_AA_NiMH.html
Aluks meinasin, että laturi kyykähtää noiden akkujen kanssa, mutta kyllä sen pitäis viel 2700mAh ladata. Ei lämpene kovinkaan kuumaksi, mutta tuoksu tuntuu kyllä voimakkaasti nenässä.
Ite en ole ennen törmännyt moiseen.
Uudet NH-AA-B4F AA akut haisee ladattaessa.
4
582
Vastaukset
- haisee?
Kumpiko siinä siis haisee? Akut vai laturi?
- Kiehuu.
Ei välttämättä vikaa, mutta jokin kemikalio vuotaa.
Onkohan akut sitä parin vuoden takaista kuuluisaa räjähtävää Sony-laatua?- Palaako koko talo?
Noi ensimmäiset akut on nyt latautunu. Pitää testaa toimiiko ok. Sama haju tulee näistä toisistakin, tosin en ole varma tuleeko se akuista vai laturista. Tosin eipä tuota hajua ole muiden kanssa ennen tullu.
No, jokatapauksessa, ei kannata ihmetellä jos ostatte näitä ja alkaa ladatessa käryämään. - laturi...
Palaako koko talo? kirjoitti:
Noi ensimmäiset akut on nyt latautunu. Pitää testaa toimiiko ok. Sama haju tulee näistä toisistakin, tosin en ole varma tuleeko se akuista vai laturista. Tosin eipä tuota hajua ole muiden kanssa ennen tullu.
No, jokatapauksessa, ei kannata ihmetellä jos ostatte näitä ja alkaa ladatessa käryämään.Jospa akkulaturi onkin huono. Oletko kokeillut akkuja jossain toisessa laturissa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit896082KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3475500Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222747Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522629Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521031995Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071738- 1141601
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181573seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241484Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1351443