Kymmenkunta verkostomarkkinointiketjuu, pari silkkaa vedätystä (maikkari ja kostoliittymäketjut) ym. eikö kantsis siivota taas hiukkasen?
Siivous paikallaan, ylläpito hoi!
heh
3408
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
... olen asiasta. Tämä palsta on ollut viime aikoina lähinnä innokkaiden verkostomarkkinoitsijoiden julistuspaikka. Hyvän kuvan antavat kaupankäyntimoraalistaan valjastamalla yleisen keskustelupalstan markkinointikanavakseen.
PS: se maikkarijuttu osui sattumalta kohdalleen. MTV3 alkaa tarjota liittymiä, jotka toimivat RL:n verkossa.
Tosin se maikkarijuttu oli silkkaa sattumaa, ei sitä kukaan uskonut todeksi ja pitkään siitä Matkapuhelinfoorumilla joku kirjoitteli ennenkuin joku keksi vääntää vitsiä siitä täällä. Liekö ihme, uusia "operaattoreita" tuntuu syntyvän kuin sieniä sateella ja siis oiva vitsin kohde. Tää palsta onkin mennyt niin rankaks p:n jauhamiseksi että huumoria ja parodiaa täällä tarvitaankin. :)
... olen huumorin ja parodian tarpeesta, sitä täällä on liian vähän.
Tosin noilla innokkaimmilla ACN-julistajilla julistus menee tahattomasti hatusta repäistyne "faktoineen" huumorin puolelle, mutta se on ihan toinen juttu. :D