Siivous paikallaan, ylläpito hoi!

Kymmenkunta verkostomarkkinointiketjuu, pari silkkaa vedätystä (maikkari ja kostoliittymäketjut) ym. eikö kantsis siivota taas hiukkasen?
3408
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

... olen asiasta. Tämä palsta on ollut viime aikoina lähinnä innokkaiden verkostomarkkinoitsijoiden julistuspaikka. Hyvän kuvan antavat kaupankäyntimoraalistaan valjastamalla yleisen keskustelupalstan markkinointikanavakseen.

PS: se maikkarijuttu osui sattumalta kohdalleen. MTV3 alkaa tarjota liittymiä, jotka toimivat RL:n verkossa.

Äänestä
  • Tosin se maikkarijuttu oli silkkaa sattumaa, ei sitä kukaan uskonut todeksi ja pitkään siitä Matkapuhelinfoorumilla joku kirjoitteli ennenkuin joku keksi vääntää vitsiä siitä täällä. Liekö ihme, uusia "operaattoreita" tuntuu syntyvän kuin sieniä sateella ja siis oiva vitsin kohde. Tää palsta onkin mennyt niin rankaks p:n jauhamiseksi että huumoria ja parodiaa täällä tarvitaankin. :)

    Äänestä

  • niin kirjoitti:

    Tosin se maikkarijuttu oli silkkaa sattumaa, ei sitä kukaan uskonut todeksi ja pitkään siitä Matkapuhelinfoorumilla joku kirjoitteli ennenkuin joku keksi vääntää vitsiä siitä täällä. Liekö ihme, uusia "operaattoreita" tuntuu syntyvän kuin sieniä sateella ja siis oiva vitsin kohde. Tää palsta onkin mennyt niin rankaks p:n jauhamiseksi että huumoria ja parodiaa täällä tarvitaankin. :)

    ... olen huumorin ja parodian tarpeesta, sitä täällä on liian vähän.

    Tosin noilla innokkaimmilla ACN-julistajilla julistus menee tahattomasti hatusta repäistyne "faktoineen" huumorin puolelle, mutta se on ihan toinen juttu. :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


heh kirjoitti:

Kymmenkunta verkostomarkkinointiketjuu, pari silkkaa vedätystä (maikkari ja kostoliittymäketjut) ym. eikö kantsis siivota taas hiukkasen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu