On ihmisrauniolla aikaa moiseen turhuuteen.
Itse harvoin luen, mutta jutut on aina samoja löpinöitä.
Itse harvoin luen, mutta jutut on aina samoja löpinöitä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
jos harvoin lukee ...:=) :) .):)
Irtos päivän parhaat naurut.
mutta on noita muutamia IHANIA ihmisiä palstoilla tosiaankin. Taso laskenut kurssien mukana?. Ei löydy nykyään etsimälläkään mitään virkistävää keskustelun tynkää. Kaikki nykyään samaa sontaa (melkein ainakin).
vaan pety ,kun tää on vaan hetken hupia.
Sä ja kaikki sun sivupersoonat.
moneksi!
Mutta kukas sä oot ja mitä sä mun palstalla teet?
Onko täällä muka muidenkin ikävälle tilaa?
Ja miks mä oon täällä aina?
Ja onko muakaan oikeasti olemassa?
...
Ääääää...
kommentti. Tää sivusta. Saanko olla sun palstalla, oot aika mukavan oloinen :)
sanottu että.. millainen ihminen käyttää toisesta ihmisestä sanaa ihmisraunio?
Millainen hän on itse?
Mikä hänestä teki sellaisen, ettei hän arvosta muita ihmisiä? Myös itseään heikompia, tyhmempiä, epäonnistuneita, köyhiä, sairaita, rumia.... missä hän itse epäonnistui, että hän ei arvosta jokaista elämää..?
Onkohan se ihminen tuollainen, johon minä joskus olin ihastunut? Vaikea sanoa? Oksettaa, jos on..
300 - yli tuhat joka viestillä ja täällä on kolme henkeä sun mukaan. Sä, mä ja se palstan pyörittäjä. Ja mäkin aika harvoin. Ehkä sä vaan toivot noin..
yhdeltä tyypiltä, johon ihastuin. Voisin vaikka löydä vetoa. En ole enää pohjalla tai rauniona. Voin hyvin nykyisin, kiitos kysymästä :)
Alan olla ennallaan ja täällä käyn melko harvoin. En pyöritä mitään, ainostaan vastaan joskus kuten nyt tässä. Älä kuvittele liikaa itsestäsi. En mäkään enää.
Älä potki maassa makaavaa.
Ihan perusjuttuja, jotka vanhempasi olisi voinut sulle opettaa jo ollessasi pieni. Ehkä heillä oli liikaa töitä. Ehkä he olivat raunioita. Toivottavasti kohtaat elämässäsi jonkun, joka on tarpeeksi vahva sulle nuo asiat opettamaan.
nokkela, mutta on täällä useita muitakin.
täällä? T:Vierailija
löpinät, mihinkäs ne muuksi muuttuis.Tolla ämmällä ei muuta olekkaan kuin aikaa.
"ruma sana sanotaan niinku se on" vaihe.