Sama ihminen pyörittää

On ihmisrauniolla aikaa moiseen turhuuteen.
Itse harvoin luen, mutta jutut on aina samoja löpinöitä.
14638
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

jos harvoin lukee ...:=) :) .):)

Irtos päivän parhaat naurut.

Äänestä

mutta on noita muutamia IHANIA ihmisiä palstoilla tosiaankin. Taso laskenut kurssien mukana?. Ei löydy nykyään etsimälläkään mitään virkistävää keskustelun tynkää. Kaikki nykyään samaa sontaa (melkein ainakin).

Äänestä

vaan pety ,kun tää on vaan hetken hupia.

Äänestä

Sä ja kaikki sun sivupersoonat.

Äänestä

moneksi!

Mutta kukas sä oot ja mitä sä mun palstalla teet?

Onko täällä muka muidenkin ikävälle tilaa?
Ja miks mä oon täällä aina?
Ja onko muakaan oikeasti olemassa?

...

Ääääää...

Äänestä
  • kommentti. Tää sivusta. Saanko olla sun palstalla, oot aika mukavan oloinen :)

    Äänestä

sanottu että.. millainen ihminen käyttää toisesta ihmisestä sanaa ihmisraunio?
Millainen hän on itse?
Mikä hänestä teki sellaisen, ettei hän arvosta muita ihmisiä? Myös itseään heikompia, tyhmempiä, epäonnistuneita, köyhiä, sairaita, rumia.... missä hän itse epäonnistui, että hän ei arvosta jokaista elämää..?
Onkohan se ihminen tuollainen, johon minä joskus olin ihastunut? Vaikea sanoa? Oksettaa, jos on..

Äänestä

300 - yli tuhat joka viestillä ja täällä on kolme henkeä sun mukaan. Sä, mä ja se palstan pyörittäjä. Ja mäkin aika harvoin. Ehkä sä vaan toivot noin..

Äänestä

yhdeltä tyypiltä, johon ihastuin. Voisin vaikka löydä vetoa. En ole enää pohjalla tai rauniona. Voin hyvin nykyisin, kiitos kysymästä :)
Alan olla ennallaan ja täällä käyn melko harvoin. En pyöritä mitään, ainostaan vastaan joskus kuten nyt tässä. Älä kuvittele liikaa itsestäsi. En mäkään enää.

Äänestä

Älä potki maassa makaavaa.

Ihan perusjuttuja, jotka vanhempasi olisi voinut sulle opettaa jo ollessasi pieni. Ehkä heillä oli liikaa töitä. Ehkä he olivat raunioita. Toivottavasti kohtaat elämässäsi jonkun, joka on tarpeeksi vahva sulle nuo asiat opettamaan.

Äänestä

nokkela, mutta on täällä useita muitakin.

Äänestä

täällä? T:Vierailija

Äänestä

löpinät, mihinkäs ne muuksi muuttuis.Tolla ämmällä ei muuta olekkaan kuin aikaa.

Äänestä

"ruma sana sanotaan niinku se on" vaihe.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tätä palstaa. kirjoitti:

On ihmisrauniolla aikaa moiseen turhuuteen.
Itse harvoin luen, mutta jutut on aina samoja löpinöitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu