tulevaisuus jos taantuman maksajiksi joutuvat kaikkein vähävaraisimmat,eli ruvetaan etuisuuksia leikkaamaan lapsilisät-työttömyyskorvaukset ja muut sosiaaliavut.On niillä saatana kanttia,eikö yhtä asiaa jo vois korjata että otettaisiin rikkailta lapsilisät pois.Onko muita ehdotuksia?
Aika pahalta näyttää
K.Apina
71260
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Millä ne sitte tulloo toemeen, kun mullahi on näen tiukkoa.
Luuletko,että köyhät on meidän köyhien etuuksista päättämässä.Ei ole ,eikä tule.Niin kauan kuin maailma pyörii ,"eriarvoisuus vain kasvaa".
tai hanki itellesi ammatti jolla alalla on töitä...
Luulitko sinä,että minä itseäni yksin tarkoitin ,kun totesin ,että ei rikkaat köyhistä välitä.Minulla on töitä enemmän kuin sinulla ,mutta ei se minua ole rikkaaksi tehnyt.Jotenkin on toimeentultu,mutta euroa pitää venyttää.Aloittaja on erittäin oikealla asialla aloituksessaan.Muuten näistä töistä puheenollen voi lähiaikoina monelle tulla tekemisen puute.Myös köyhyys voi monelle tulla tutummaksi.
maksaa 22km/h ylinopeudesta 112000 euron sakon?
Kun taas joku toinen ei maksa mitään.
Minun mielestä samasta rikoksesta sama sakko kaikille.
Ei ole pakko ajaa kenenkään ylinopeutta
Ja samasta työstä sama palkka.