kokemuksia himoksen laduista, onko hyvin huollettu, montako kilometriä niitä on yhteensä ja paljon maksaa vuokraaminen?
Himoksen hiihtoladut?
3
4214
Vastaukset
- elikkä
suosittelen unohtamaan koko nyppyläkylän samoin soramontut kuten ruka ja finninaamaiset persaukiset homoklopit jotka kähyilee näis keskuksis, no onneks eivät verkkaripellet tule tahkolle niin on kunnon phileet :)
- Hiihdellyt niitä
Laskettelukeskus on kuulemma irtautunut latujenhoito sopimuksesta, joten latujen ajaminen on akselilla silloin tällöin.
Himoksella olisi hyvät ladut ja latuverkostot, jos siellä olisi riittävästi lunta ja halua hoitaa latuja. Nyt on kummastakin pulaa.
Himoksen huipulla 4 km latu nyt hyvässä kunnossa. Sinne meno on vaikeata, jos ei mökki ole vieressä tai ole autoa.
Järven jäälle ajettu latuja ja niitä on hyvä hiihdella, jos ei tuule tai lumi tuki latuja.
Himokselta pääsee n 11 km:n päässä olevalle Pykälän majalle, jos on lunta ja latu ajettu... Myös 10 km:n päässä oleva Morvan majatalo on latujen päässä. Jos on lunta ja ladut ajettu.. Morva huoltaa omat ladut hyvin itse.
Ongelma on Himoksen alueen riidat, jotka karkoittavat hiihtäjät alueelta.
Ohessa linkki latutietoihin
http://www.jamsa.fi/liikunta_ja_nuoriso/liikunta/paivitetyt_hiihtotiedot.html
Lue myös palaute alueen palveluista.
http://www.jamsanseutu.fi/jamsek/ - huonoja kokemuksia
Todella huonosti hoidetaan, latukilometrejä kertyy erittäin vähän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4149156Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1893760- 212228
- 871393
- 1141148
- 271145
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta661122Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss801116- 751110
- 551063