Kauheeta, nokialainen pärjää

Nyt suomalaismerkki on alkanut maksaa myös saksalaisten testit.

http://www.reifenfachhandel.eu/index.php/nokian-h-siegt-im-ace-reifentest/
8742
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Saksalaiset tulee mielelään talvella Ivaloon testaamaan renkaita ja syömään Saariselälle hyviä lounaita.

Äänestä
  • Emmekö olekaan tyhmiä mongoleja, vaan jotain oppivia ja osaavia? Vai onko Nokia erikoistapaus. Heidän tunnuslauseensa on muistaakseni: Missä kenkä kastuu, siinä saapas astuu.

    Äänestä

  • ihanko totta kirjoitti:

    Emmekö olekaan tyhmiä mongoleja, vaan jotain oppivia ja osaavia? Vai onko Nokia erikoistapaus. Heidän tunnuslauseensa on muistaakseni: Missä kenkä kastuu, siinä saapas astuu.

    jo ennemmin kirjoitin...kumma jos ei enempää voivottelijoita tule??

    Äänestä

  • ihanko totta kirjoitti:

    Emmekö olekaan tyhmiä mongoleja, vaan jotain oppivia ja osaavia? Vai onko Nokia erikoistapaus. Heidän tunnuslauseensa on muistaakseni: Missä kenkä kastuu, siinä saapas astuu.

    Renkaita valmistaa Nokian, ei Nokia.

    Äänestä

Tämä asia ei tietenkään rengastesteistä käy ilmi, mutta itse olen havainnut yhden erityisen heikkouden Nokian renkaissa. Kumipinta rupeaa hapertumaan vanhemmiten, jopa jo muutaman vuoden jälkeen. Tämä tarkoittaa käytännössä, että rengas menettää parhaat ominaisuutensa muita nopeammin.

Äänestä
  • Ilmeisesti tuota heikkoutta on yritetty peitellä sllä, että renkaan pinta ei kestä sitä muutamaa vuotta. Yleensä pinta kuluu pois jo ennen kuin se hapertuu. Mutta niin kauan kuin pintaa riittää on Nokianit vähintään yhtä hyvät kuin muutkin, osin jopa paremmat.

    Mitä testeihin tulee, niin kannattaa huomata, että Nokian H ja Nokian Hakka H ovat eri renkaat. Hakka on tarkoitettu Pohjoismaihin ja Venäjälle, tavallinen puolestaan muun Euroopan kuivemmille ja tasaisemmille teille. Hintavertailussa kannattaa huomata, että vertailee samoja renkaita, kun Hakka on jostain (tai tietystä) syystä kalliimpi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ulkomailla.. kirjoitti:

Nyt suomalaismerkki on alkanut maksaa myös saksalaisten testit.

http://www.reifenfachhandel.eu/index.php/nokian-h-siegt-im-ace-reifentest/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu