Saisivat hävetä nämä mielenosoittajat, jotka kehtaavat mennä Suomen itsenäisyyspäivänä presidentin linnan eteen linnanjuhlien aikaan huutelemaan mielipiteitään ja osa rähinöimään. Tekevät vain itsestään pellejä koko Suomen ja mahdollisesti maailmankin edessä. Eikö heiltä löydy yhtään kunnioitusta itsenäisyyspäiväämme kohtaan, sillä varmasti löytyisi muitakin päiviä samojen mielipiteiden ilmaisuun eikä tarvitsisi pilata suomen itsenäisyyspäivää ala-arvoisella käytöksellä. Saunan taakse joutaisivat mokomat!
Hävetkää
suomalainen
3
319
Vastaukset
- -d-
samalla voisi lopettaa eliitin linnanjuhlat viimestään sillon kun viimeinenkin veteraani poistuu keskuudesta, ei sillä enää ole itsenäisyyspäivän kanssa mitään tekemistä.
- todellakin
mieltä. tekisi mieli pätkiä näitä mielenosoittajia turpaan ja oikein kunnolla. olisivat kotona ja miettisivät mitä sotaveteraanit ovat tehneet suomen puolesta.
- V. Nurmi
Pojat teistä tulee miehiä tuossa paikassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2443307Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3592956Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,171975Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.781836Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e631763Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591642MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,121523- 1221466
Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11394Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4711385