Millainen sää mahtaa crutsissa olla tähän aikaan keväästä? Onko vasta sieltä tulleita niin ois kiva kuulla kokemuksia.
Puerto de la grutzin sää?
lähteä vai ei
6759
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kanarialla kurjimmat kelit 30 vuoteen eli ei yli 20C edes hyvänä päivänä ole ylitetty niin tuolla saat vielä vettä niskaan joka ikinen lomapäivä. Paikka on ns vanhusten paikka kun siellä on ilmasto mahdollisimman viileä sydän vikaisille. Kerran on viikko siellä sadetta pidetty ja arvaa onko toista?
testata sadeasuja.
No tota just nyt on pdl Cruziin, sekä kaikille Kanarian saarille luvattu oikein mukavia, ei liian lämpimiä säitä, about 25.
Mahtaa nyt sinua harmittaa, kun tiedotteesi ja uskomuksesi meni täysin pieleen. Vali, vali ja heko heko.
krutsii vaa sullekii
o caliente..
http://www.youtube.com/watch?v=V8UK1dOWd6Q
Olipa hieno juttu, kiitos.
Eilen MTV-3 lupasi hyvää säätä Teneriffalle.
On totta, että Teneriffalla ja kaikilla saarilla on ollut kylmin talvi,mutta kevättä kohti sielläkin mennään.
Olimme siellä 4 viikkoa ja pääasiassa oli ihan hyviä säitä, yksi kokonainen päivä satoi,illalla oli viileätä ja jokunen kerta satoikin.Kaikki päivät ei nyt ihan helteisiä olleet, oli myös pilvisiä päiviä,oli aamupäivästä pilviä tai päin vastoin. Katsokaa avoimin silmin kun menette Puerto de la ..
siellä kukat kukkii(orgidea puu oli kukassa) ja kävelkää rantaa pitkin ja ihailkaa siistiä kaktuspuistoa ja vilkkaasti liikkuvia sisiliskoja,ei ne pure.