kysyin aiemmin asiaani, mutta työstä en päässyt kysymään. Luova ala kiinnostaa, ikää on.
Kestääkö ystävä rinnalla minun mutkikkaita kuvioitani, eli onko vahva. Ulkomaat jossain määrin eläkkeellä haaveissa, toteutuuko. Kiitos jo etukäteen.
agaatti
vahvenemaan
1
72
Vastaukset
- Agaatti
Elät elämäsi hyviä voimakkaita vuosia. Et ole riippuvainen siitä, kestääkö ystävä rinnallasi vai ei. Annatte vapauden toinen toisellenne.
Mahdollisuus on eläkevuosien viettämiseen ulkomailla. Myös luovat puolesi nousevat esiin, kun aikaa ja rohkeutta toteuttaa omia suunnitelmia on enemmän kuin aikaisemmin.
Edessä on hyvää aikaa ja se hyvä toteutuu nykyhetkessä, kussakin hetkessä - ei tulevan odotuksessa vaan siitnä, mitä on nyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 895685
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804742Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1113067Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv902976Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p242677Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612049Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska251996- 321533
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191476- 1851328