kauppojen. Fortumit ja muut tunnetut yhtiöt tekevät bisnestä puolin ja toisin ja muut tunnetut kansainväliset tuotantolaitokset ympäri maailmaa.
Laajakoskeen ei ole tunnettu yhtiö kuten Google Haminaan havittelemassa, vaan koko Laajakosken kauppa on kaiken kaikkiaan hyvin epämääräinen ja sitä havittelemalla venäläisyhtiöllä on myöskin rahavaikeuksia.Onko tuulivoimalalla tai Googlella vastaavia rahaongelmia ja ovatko ne tuntemattomia yhtiöitä? Koko Laajakosken kauppahanke on alusta lähtien ollut hämärän peitossa ja salainen. Puolestaan Haminan sijoittuvat Google ja tuulivoimalahanke ovat olleet esillä täysin avoimesti ja niistä on tiedoittettu näkyvästi.
Laajakoski ei myöskään ole hylätty tehdasalue vaan siellä toimii edelleen maahanmuuttoyksikkö ja avohoitoyksikkö. Luontoalueesta puhumattakaan.
Alue on aivan liian suuri ja arvokas jollekkin epämääräiselle venäläiselle yhtiölle, joiden suunitelmista ei ole tiedotettu juuri mitään.
Sotkette nyt asiat Fortumin ja
Laajakosken
2
189
Vastaukset
- tietäjä,,,n
kokassa ei yhtään suurenluokan bisnes miestä,joka hallitsee myymisen.
lajakoski voi jäädä tyhjilleen ränsistymään,ehkä venäläistä kiinnostaa maa'alue vain. se vähäinen tieto venäläisestä ostajasta, kysa uutisoima ostajan nimi, Moskovasta löytyy
kaksi sille nimellä, toinen on lasten tauteihin erikoistunut ja toinen naisten raskauteen ja
tauteihin erikoistunut.
Syöpähoidoista ei riviäkään, Sveitsistä, ei löydy mitään sen nimisestä firmasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää372178Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642022Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031631Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821082Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 73905
- 27899