Toisinaan aurinkokin näyttäytyy pilvien takaa.
Nyt ravien kimppuun joten seomoro! =)
Hieno Lauantai "Aamu"
16
488
Vastaukset
sinäkin siihen veetuilemaa,,aikamoinen "PIENSÄRKY"tuntuu tulevan punkustakin,,))))
Voita sitten kanssa ja paljon;)))
hauvanmamma kirjoitti:
laittaa voitot jakoon,,meillä tuntuu tulevan vain hiihtoja,,
Mitä me ollenkaan saisimmekaan Myyn voittopotilla.
Nyt sitten odotellaan;))umalehtinen kirjoitti:
Mitä me ollenkaan saisimmekaan Myyn voittopotilla.
Nyt sitten odotellaan;))Onnen karvoja rakkaudella ja peukkuja,,)))
- omilla eletään
umalehtinen kirjoitti:
Mitä me ollenkaan saisimmekaan Myyn voittopotilla.
Nyt sitten odotellaan;))meän ei tartte kerjätä keltää rahaa ku ellää tulojens mukka ni pärjä, mite sä oot taas kerjuul&
- Myy-Pikkuinen
umalehtinen kirjoitti:
Mitä me ollenkaan saisimmekaan Myyn voittopotilla.
Nyt sitten odotellaan;))kunnon ämpäripippaloita pystyyn mut vähän pelirahhoo! =)))))
- Myy-Pikkuinen
omilla eletään kirjoitti:
meän ei tartte kerjätä keltää rahaa ku ellää tulojens mukka ni pärjä, mite sä oot taas kerjuul&
tiedät mitä mä olen luvannut?
- Virtuaalikoneistaja
Myy-Pikkuinen kirjoitti:
tiedät mitä mä olen luvannut?
voi olla vaikka kuinka suuri porukka pelaamassa, tuskin puskiksella sentään siitä tietoa on minkälaisella porukalla raveja pelaamme, toki osaa hän sitäkin arvailla, niinkuin kaikkea muutakin, jos ei nyt maan ja taivaan välillä, niin ainakin ihan kaikkea mikä jotenkin liittyy nimimerkki Umalehtiseen.
ja onnea raveille.
- Ärrieri
Yhy-yhy,nyt on tukka kipeenä eilisen jäljiltä.Taas ehti posti ennen minuu kotiin ;D
Telkkari oli viihtynyt koirien kanssa eikä halunnut tulla viereen.- Ärrieri
hauvanmamma kirjoitti:
hinskin kanssa oli pieni arvuutteluleikki sinusta:)))
monivalintatehtävä.Valitsen toisen vaihtoehdon :D
on tukka kipeenä eikä pää ;-)
toivottavasti oli hauska ilta. kyllä se telkkarikin jan kanssa leppyy.
iltasella, millainen voittopotti jaettiin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984832Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113860Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801376- 1371334
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1691319En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5581216- 531135