Hei! Maha alkaa olla sen verran paisunut, että kohta ei enää mikään takki mahdu päälle. Olen katsellut kaupoissa takkitarjontaa, mutta eihän siellä mitään a-linjaista näy olevan myynnissä. Kirpparit vois tosin vielä kiertää.
Jotkut näkyvät kulkevan reilusti takki auki ja suosivan kerrospukeutumista. Miten olette takkiongelman ratkaisseet?:)
takkipulma
7
611
Vastaukset
- itellä
on sellanen takki, joka on normaalia reilumman kokonen. itellä elokuun puolella laskettu aika ja talvitakki menee päälle varmasti vielä lopputalven.
- *viv*
Samaa pohdin, iso talvitakkini alkaa olla jo mahan kohdalta nafti mutta en kyllä enää aio mahaa varten uutta talvitakkia hankkia. Kevääksi on kyllä pakko jonkinlainen halatti saada; mun pari kevättakkia ovat sellaisia tosi kapoisia maalliltaan eli ei toivoakaan että niihin mahtuisin. x) Muutenkin varmaan kiloja raskauden aikana kertynyt etteivät ne kaikkein slimmatuimmat istu ihan samalla tavalla kuin ennen raskautta, edes synnytyksen jälkeen..!
En nyt ainakaan äkkiseltään netistä mitään potentiaalista vaihtoehtoa löytänyt eli vinkkejä otetaan vastaan täälläkin. - takkitakkitakkitakki
mulla heinäkuussa la. Ostin joulukuussa pakkasille isomman toppatakin. Nyt ostin kevät takiksi kans vaa isomman takin. nyt on muuten muodissa semmosia missä on rinnan kohdalla vaa napit ja mahan kohdalla ei mitään. esim. http://www.ellos.fi/DetailPages/DetailPage.aspx?categoryid=34349&productId=215904&SellingFlag=SearchText&SearchBackLink=
- oopppiii
Löysin cittarista alennusrekistä ihanan villakangastakin, jossa on leikkaus rintojen alapuolelta ja siihen loppuu myös napit. Alaosa on "rypytetty" juuri sopivasti silleen, että jää mahalle tilaa kasvaa. Olikin hyvä löytö, kun en halua mitään kaaputakkia päälleni.
- rv 19+3.
minulla esikoinen syntynyt helmikuussa , niin että ostin sillon syksyllä han normitakin mutta kokoa isomman ja semmosen mis kiristysnauha helmassa. takki loppui just peffan alle.
nyt laskettuaika elokuun 6 päivä. mahaa on jo jonkinverran tullut , mutta vielä käytössä oma takki, ei kaikki takit mene kun on vähän kapeeta mallia , mutta esim villakangastakki on auki edestä ja sit pidän neuletta vaikka alla. kevääksi minulla on semmonen vähän paksumpi neuletakki, pitkä ... ihan H&M ostettu , isot napit jne. yltää polviin asti. toppahousut ei mene enään kiinni, pidän niitä siis auki ja olen laittanut pienen kuminauha virityksen :) ja sit mahatuubi siinä päällä ettei maha palellu vetoketjun kohdalta. - ..........
vero modasta löytyi sattumalta viime syksynä villakangastakki jossa leikkaus rintojen alla ja alaosa levenee niin paljon että mahtuisin vielä muutaman kuukauden, vaikka olen jo 9kuulla..ehkä ne on myyty jo,mutta kannattaa käydä katsomassa:)
- heinävauva
Kiitos kaikille vinkeistä! Tosiaan muodissa on nyt sopivasti niitä alhaalta napittomia takkeja, kun ei a-linjaisia löydy. Jospa sitä jonkun viritelmän sais kehitettyä, kun alkaa jo villakangastakki tuntua turhan kuumalta. Mukavaa odotusta kaikille!:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 915896
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804762Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv933001Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262780Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252036Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191486Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351047Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851018Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125940- 48754