Älkää vain päästäkö lapsianne leikkimään Jaamankankaan juoksuhauta lavasteisiin. Selin
kuulemma vaihtoi sinne viimehetkellä halvemman
rakennusporukan,joiden moraali ja ammattitaidottumuus antoi periksi tehdä niistä
vaarallisen heikot.Ne saattavat sortua kun maa
alkaa sulamaan
VAROKAA !! Mannerheimelokuvan lavasteita
3
636
Vastaukset
- lapsiani..
enkä aikuisiani Renny Harlinin bisnekseen. Mannerheim on ollut hyvä mies eläissään..Mutta hän on ollut ja vaikuttanut aikoinaan. Turha on repiä haavoja enää auki..
- sukunimikö
kun Avotaynussa se ponnahtaa heti juutalaiseksi sukunimeksi, ehkä Harlin kunnoittaa Mannerheim-elokuvalla sitä, että Mannerheim taitavasti osasi väistää Hitlerin katalaia suunnitelmia Suomea vastaan!!!!
http://www.avotaynu.com/csi/csi-home.htm - on bisnesmies
sukunimikö kirjoitti:
kun Avotaynussa se ponnahtaa heti juutalaiseksi sukunimeksi, ehkä Harlin kunnoittaa Mannerheim-elokuvalla sitä, että Mannerheim taitavasti osasi väistää Hitlerin katalaia suunnitelmia Suomea vastaan!!!!
http://www.avotaynu.com/csi/csi-home.htmsiis BISNESMIES. Rahan ahneus silmissä kiiluu..Marskin historia on sivuseikka hänelle..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643315Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433127- 432508
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1132435- 311933
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271830- 481626
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851435- 391300
- 821169