Teknisen työn aineenopettajan valintakoe

Onko joku hakenut teknisen työn aineenopeksi? Olisi kiva kuulla tuosta valintakokeesta. Käsittääkseni siinä on myös jokin käsityönäyte; voisiko joku tietävä valaista, mitä tuo käsityönäyte sisältää?
1285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itse osallistuin kokeeseen 2001 ja nyt ollaan virassa. Kokeessa piti tuolloin rakentaa rautalangasta, jäätelötikuista ja kuumaliimasta siltarakennelma. Kriteereeinä olivat: kuormitettavuus, esteettisyys ja tekninen toteutus. elikkäs helppo juusto1!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Abina kirjoitti:

Onko joku hakenut teknisen työn aineenopeksi? Olisi kiva kuulla tuosta valintakokeesta. Käsittääkseni siinä on myös jokin käsityönäyte; voisiko joku tietävä valaista, mitä tuo käsityönäyte sisältää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu