Jalostukseen tarjotaan mustavalkoinen Siperianhusky uros (Tum.ruskeat silmät). Komea ja näyttävä herrasmies, joka omistaa huipun suvun.
Näyttelyissä kerran käyty. Rakenteesta vaaleanpunainen nauha (erinomainen) ja askelista sininen nauha. (Hyvä)
Akista voit lukea lisää sen nettisivuilla www.indiankumar.webs.com
Akin kasvattajan kennel www.konuvereskennel.ee
[email protected]
Jalostukseen tarjotaan Siperianhusky
7
805
Vastaukset
- häh?
"Rakenteesta vaaleanpunainen nauha (erinomainen) ja askelista sininen nauha. (Hyvä)"
Jalostustietokannan mukaan koirasi ei ole käynyt näytteyissä. Eikä näyttelyissä anneta nauhoja erikseen liikkumisesta ja rakenteesta, vaan koira kokonaisuutenaan saa yhden ainoan nauhan. - tarkennusta
Näyttelyt olivat 14.3.09. Kuvia näyttelyistä nettisivuilla.
Sai rakenteen arvostelun jälkeen vaaleanpunaisen nauhan, liikkeiden arvostelun jälkeen sinisen. Sitä tarkoitin.- lisäystä
että kuvista huomaat molemmat nauhat.
Joissakin näyttelyissä voi olla erilaiset arvostelumenetelmät kuin toisissa. Näissä näyttelyissä Huskyt arvosteltiin näin. - selvennystä
lisäystä kirjoitti:
että kuvista huomaat molemmat nauhat.
Joissakin näyttelyissä voi olla erilaiset arvostelumenetelmät kuin toisissa. Näissä näyttelyissä Huskyt arvosteltiin näin.Ilmeisesti olet noviisi koiranäyttelyissä...???
Koirasi lienee saanut ERIn (erinomainen) yksilöarvostelussa ja sitten kilpailuluokassa toisen sijan, mistä osoituksena sininen nauha.
Tutustu näyttelysääntöihin Kennelliiton sivuilta:
http://www.kennelliitto.fi/NR/rdonlyres/26B6DE05-1C5E-4DF2-88F6-5AF138F87902/0/Koiranayttelysaannot.pdf
Hienosti kuitenkin sijoituttu Tampereella !!! - noviisi olen
selvennystä kirjoitti:
Ilmeisesti olet noviisi koiranäyttelyissä...???
Koirasi lienee saanut ERIn (erinomainen) yksilöarvostelussa ja sitten kilpailuluokassa toisen sijan, mistä osoituksena sininen nauha.
Tutustu näyttelysääntöihin Kennelliiton sivuilta:
http://www.kennelliitto.fi/NR/rdonlyres/26B6DE05-1C5E-4DF2-88F6-5AF138F87902/0/Koiranayttelysaannot.pdf
Hienosti kuitenkin sijoituttu Tampereella !!!Olen näyttelyasioissa täysin amatööri. Ne olivat ensimmäiset sekä minulle että koiralle. :)
- joukkoon...
noviisi olen kirjoitti:
Olen näyttelyasioissa täysin amatööri. Ne olivat ensimmäiset sekä minulle että koiralle. :)
Tervetuloa näyttelyharrastajien joukkoon. Se on ihan mukavaa toimintaa, mutta hanki itsellesi taustatietoa näyttelyistä, rodusta ja jalostuksesta.
Voi herättää aika paljon hymyjä, kun käy kerran näyttelyssä (14.3.) ja heti seuraavana päivänä tarjoaa koiraa jalostukseen (15.3.) - ymmärtämättä edes mitä näyttelyssä on tapahtunut ;-)
Tämä ihan kaikella ystävyydellä. Kyllä ne asiat siitä vielä selviävät.
- huskylainen
Kannattaisi varmaan näyttelykehien lisäksi tutustua siperianhuskyn perinnöllisiin sairauksiin ja olla sen verran vastuullinen "jalostusuroksen" omistaja että tarkistat koirasi silmät virallisesti ENNEN kuin se astuu narttuja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse764558Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093803Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1493531Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.442004Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1281078
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1371003- 57943
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25857