Hyvä Vesku kun "köyhyyttäsi" ostit käytetyn tietokoneen jonka kanssa ollut suuria ongelmia. Uusihan maksaa niin hitosti. Huonekaluja saa myös halvalla kirpputoreilta.
Hyvä vesku!
morjens!
2
332
Vastaukset
- Sortunut!
Kuka halpaa ostaa se paskan saa...hyvää ja halpaa ei ole!
Tämä pätee kaikkeen ostettavaan tavaraan!
Minulla on samanlaisia kokemuksia, kantsii katsella
ja kuunnella ennen ostopäätöksen tekoa.- Hintadikkari
Niin eivälttämättä kaikkeen päde. Nykyään hinnat on tipahtanut ehkä kohta asunnoistakin jotka ovat hyviä. Autojahan (uudempia) saa edullisesti ja myös ja pian.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14911191
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485413Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p424256Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323622Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352684Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1041613Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601586Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?821459Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311396