aivan uusi ryhmä. Ryhmä joka toimii kuntalaisten edun mukaan. Pistäkää te liitoskannattajat hynttyyt yhteen ja unohtakaa puoluepolitikointi. saisitte varmasti valtavan tuen.
Valtuustoon
tarvitaan
7451
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ymmärtävän. Itsenäisyyden takana olevia on valtuuston enemmistö. He saisivat paljon hyvää aikaan yhdistyessään. Katso Viikko Kalevasta Kari Sankalan laskelma ja opi jotain.
kun marssii aina salista ulos, niin siihen päätöksen teko tyssää. Eli ei ole rapoinen tulevaisuus, yhteistyöstä puhumattakaan.
Kaikki puolueethan sitoutuivat valtuuston päätökseen ja kunta varmasti jatkaa tältä pohjalta kiinteää yhteistyötä Oulun kanssa kaiken tarvittavan osalta.
varmistamaan monikuntaliitoksen.
Hallitus menee uusiksi. Uuteen ei tule kuin 1 liitostavastustava keskustan edustaja.
Valtuuston puheenjohtajaa ei voi erottaa kesken vaalikauden, mutta ulosmarsseilla valttuustosta hänkin saadaan eroamaan.
Hanki oma elämä.
lähtö hallituksesta. Näin on.
uuteen ryhmään? Kuka on puheenjohtaja?