Kumpaa hotellia suosittelette?

Kumpaa hotellia suosittelette viiden yön Lontoon reissulle. Days Inn London Hyde Park vai Hilton London Docklands Riverside. Kesällä olisi tarkoitus mennä, kolmen hengen perheellä.
3675
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kävin nopeasti näiden hotellien kotisivuilla. Yleensä en suosittele Bayswaterin aluetta kenellekään vaikka sieltä tietysti löytyy muutama hyvä hotelli. En tiedä yhtään mitään tästä Days Inn Hyde Parkista, mutta Hiltonista sen verran että olen aikoinaan asunut samalla alueella, eli Rotherhithe. Siellä missä minä asuin en olisi liikkunut kaduilla myöhään illalla, asuin sen verran lähellä kulkuneuvoasemia etten tarvitsenut liikkua siellä paljon. En tiedä minkälainen alue on nykyään, mutta ottaisin kumminkin hotellin Bayswaterin alueelta tai vielä paremmin Bloomsburysta joka sijaitsee aivan keskustassa.
Caring hotelli Bayswaterilla on saanut paljon hyvää kritiikkiä.
Mutta päätös on kuitenkin teidän. Jos ette ole aiemmin käynyt Lontoossa voi Hiltonista olla hieman vaikeaa päästä keskustaan. Sen takia suosittelisin muita paikkoja. Niitä hotelleja on niin paljon, vaikea löytää jonkun mistä pitää. Käykää osoitteessa www.tripadvisor.com tarkistamassa mitä aiemmat asiakkaat kertovat hotelleista missä ovat yöpyneet.

Äänestä
  • Siis onhan se alue aika sottainen ja etninen, mutta onko siinä jotain vaarallista tms?

    Itse olin pari yötä hotellissa Bayswaterissa ja oli äärimmäisen halpaa ja nopeasti pääsi maanalaisella shoppailemaan ja klubeille.

    Äänestä

  • Bayswater? kirjoitti:

    Siis onhan se alue aika sottainen ja etninen, mutta onko siinä jotain vaarallista tms?

    Itse olin pari yötä hotellissa Bayswaterissa ja oli äärimmäisen halpaa ja nopeasti pääsi maanalaisella shoppailemaan ja klubeille.

    mutta olen itse työskennellyt yhdessä hotellissa sielläpäin sekä tarkistanut työn kautta muita hotelleja sillä alueella, suurin osa on ok mutta on niitä olemassa joihin en yöpyisi. Hotellinomistajat jotka eivät huolehdi asiakkaistaan, murtovarkauksia, täitä sängyissä, jne. Mutta tämä on vain omaa kokemukseni, en edes käy siellä enää matkoillani Lontooseen.
    Olen sitä mieltä ettei se alue edusta Lontoon parhaat puolet, mutta sinne yöpyy viikottain suuri osa Lontoon turisteista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tietoa kirjoitti:

Kumpaa hotellia suosittelette viiden yön Lontoon reissulle. Days Inn London Hyde Park vai Hilton London Docklands Riverside. Kesällä olisi tarkoitus mennä, kolmen hengen perheellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu