Taas on kertomisina uutisia asian tiimoilta. Olen jo hyvän aikaa kellottanut aikoja mitä eliitti käyttää ilmakivääriharrastukseen. Nyt voin iskeä pöytään kovia lukuja siitä, miten virkamiehet käyttävät valtion aikaa omiin eliittiharrastuksiin. Jo monena päivänä tämä eliitti on kussut valtiota silmään monen minuutin verran. Tämän on loputtava!Palaan asiaan tämän iljettävän asian tiimoilta uusien raporttien kera. Minä valvon sinua, VARO!
Olen taas täällä
Ilmakivääri totuus irti
91052
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
kun merkkaat työntekijöiden tekemisiä? Kuuluuko se virkatehtäviisi? Kuinka monta minuuttia työajastasi käytät muuhun kuin virkatehtäviin? Tämäkö on oikein? Taidat kuulua itse eliittiin kun voit käyttää työaikaasi miten sattuu?
Sörkän ilmakiväärirata on kuulemma valmis.Ammuskelemaan pääsee,kun maksaa kovan pääsymaksun.
Ei tainnut rahoitus ollakaan kunnossa,niin kuin annettiin ymmärtää."Lainatut" rakennusmateriaalit täytyy siis maksaa jollain konstilla takaisin,elikä homma oli luvatonta.
Ihmettelen ettei johto puutu tähän.
Sinulla ei kuulema ole vielä palvelusvuosiakaan paljon.
kyllä elitillä puntti tutisee, monenlainen. ilmassa on ilmaa ja panoksia. onko tullut lintsattua töistä ilman vuoksi?tiedän, on tullut ja kaikki on ylhäällä.
TARMOSSA hyväksyttyä työajankäyttöä?
Minäkään en ole löytänyt tarmosta kohtaa johon voisi laittaa ilmakivääriharrastustunnit. Ehkä se on tulossa, kun katsoo aikaa jota tähänkin harrastukseen käytetään työajalla. Työajaksi tietenkin katson sen ajan, joka menee yli ruokatauoista. Jokainen minuutti on tärkeä, kun asiaa katsotaan valtion tuottavuusohjelman suunnalta. Valtiolla on hienoja ohjelmia ja toivon, että nämä ohjelmat ulottuisivat myös tänne ruohonjuuritasolle. Ehkäpä tuntikirjurit tai heidän esimiehensä voisivat aloittaa asian viemisen eteenpäin. Tarmo on hyvä asia jos sitä ei käytetä väärin. Väärä ilmoitus tarmossa tai jokainen minuutti koko vuoden aikana väärin käytetystä ajasta on tärkeä meille jotka käytämme valtion ajan vain valtion hyväksi.
vvl:a, nyt ilmakivääri harrastajia. Joko seuraava morkkaus on tiedossa.
Sinä joka sanailet palstalle esim;ilmaradasta. Ota selvää ennen kuin sanailet, jos olet valtion virkamies ja ennen kaikkea mies.
totuus ei pala, vanha sanonta. mutta sanonnalla on yhä painoarvoa myös risen ja vankilan sisällä. Nykysin meillä on tarmo ja en usko, että kukaan joka käyttää tätä eliittirataa voi puhtain mielin kirjata tarmoon 100% vartijointityötä. Sillä tiedän totuuden joka ei pala edes helvetin liekeissä. Totuus on se, että eliitti käyttää liikaa aikaa muuhun kuin työntekoon. Totuus puhuttelee, voitko sinä vastata puhtain sydämin?