Mastonin Hammer

Arvaiskohan kyseisellä maalilla maalata konetta?
varmaan se lohkon alaosassa pysyy, mutta entäs kansissa, etenkin se pakoaukkojen seutu on kriittinen paikka...olisiko kellään kokemusta, Nimittäin mun tietääksen tämä maali kestää bensaa jonkinverran...tosi ei ole tullut kokeiltua
3812
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miksei voi käyttää ihan oikeita moottorimaaleja?

Äänestä
  • Kun sitä maalia olisi jo hyllyssä, ja jos ostan purkin lisää, saisin sekotettua näistä sitten alkuperäistä vastaavan sävyn.

    Äänestä

Eli moottorimaaleissa tuon öljynkeston lisäksi toinen oleellinen asia on lämmönkesto. Eli useimmat maalit menettävät värinsä ja varsinkin kiiltonsa kuuman koneen kyljessä äkkiä tai siis melkein heti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Epa kirjoitti:

Arvaiskohan kyseisellä maalilla maalata konetta?
varmaan se lohkon alaosassa pysyy, mutta entäs kansissa, etenkin se pakoaukkojen seutu on kriittinen paikka...olisiko kellään kokemusta, Nimittäin mun tietääksen tämä maali kestää bensaa jonkinverran...tosi ei ole tullut kokeiltua

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu