Vauvamuskareita Lahdessa

Onko Lahdessa muita kuin musiikkiopiston vauvamuskari? Minkä ikäisenä olette vieneet vauvan muskariin ja onko se ollut mielestänne hyvä aloitusikä?
1316
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Me ollaan käyty kohta 2vuotiaan tyttäreni kanssa muskarissa Harjulassa ja ollaan tykätty molemmat tosi kovasti. Tyttö oli muistaakseni neljä kuukautta tai viisi kun aloitettiin. Opettaja on vaihtunut, mutta molemmat ovat olleet tosi kivoja, iloisia ja hyviä soittamaan ja laulamaan. Mun mielestä neljä kuukautta oli aika pieni aloittamaan. Lähinnä se taisi olla kivaa äidin mielestä:) Nykyisin tyttö kuitenkin jo ihan innoissaan lähtee muskariin, kun siitä kotona juttelemme. Mielestäni sinne voi mennä melkeinpä minkä ikäisenä vaan. Mutta kannattaa! Myös konservatoriolla on muskari, olen kuullut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


030209 kirjoitti:

Onko Lahdessa muita kuin musiikkiopiston vauvamuskari? Minkä ikäisenä olette vieneet vauvan muskariin ja onko se ollut mielestänne hyvä aloitusikä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu