Kupsi on puhtaalla pelillä!

Rele

Kups jatkaa "puhtaalla" pelillä liigacupissa. Ja kausikortteja menee kuin häkäää..

5

644

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiva kun

      näkee maaleja

      ikikupsilainen

      • Turtunut Kupsilainen

        Tosin viimeksi kun voitettiin liigacup niin tiputtiin sarjasta, joten jos tämä vain olisi huono kenraaliharjoitus? Aika hääppönen jengi on kyllä taas kasassa. Ei vaan jaksaisi katsoa taaperrusta vuodesta toiseen, nyt eivät onneksi ole luvanneet mitään tulevalta kaudelta.


    • jytddyt

      Ei varmaa paljoa kausikortti myyntiin tuo rämpiminen vaikuta. Satunaisia katsojia varmaan peleissä käy vähemmän, mikäli sama meno jatkuu, kun kausi alkaa, mutta samat 1500-1000 siellä peleissä jokatapauksessa käy kulki peli miten huonosti tahansa tai oli sarjataso mikä hyvänsä, kaikki noiden päälle on vaan plussaa.

      Niin ja hyvää 86-vuotispäivää vaan KuPS:lle!

    • jejejejeje

      KuPS sitten meni voittamaan Hakan. Samalla julkistettiin ensikauden joukkue, joten lisää vahvistuksia ei ole tulossa.

      Eivät tule tuolla materiaalilla taistelemaan kuin sijoista 11-14. Onnea kuitenkin kauteen.

      • Rele

        Tuo joukkue on surkea valmennusta myöten! Pitää tapahtua ihme tai joukkueeseen on saatava 3-5 vahvistusta sekä uusi valmentaja. Miksi lähteä hyökkäämään pelaajilla jotka eivät pysty pallolliseen peliin? Palloa ei saada pelattua kärkeen koska taito ei vaan riitä. Tasureilla olisi saatu 10 pistettä. Ari Lahdelle kysymys. Meinaatko todella tulla valituksi palloliiton johtoon jos oma hiekkalaatikko on hoitamatta?
        Kohta menee "goldkausikortti"huutonettiin jolla en ole vielä peliäkään katsonut, siis uutta vastaava kortti. Eikä ole hinku vieläkään kentän laidalle tätä surkeutta katsomaan. Mypaa vastaan Kuopiossa huimat 810 katsojaa, joista sukulaisia ja tyttöystäviä, sekä kups IV:n porukkaa 200.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      6483
    2. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      290
      5454
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      98
      4151
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      52
      2900
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      27
      2874
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      120
      2093
    7. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      47
      2030
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1767
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      72
      1301
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      159
      1151
    Aihe