Kupsi on puhtaalla pelillä!

Rele

Kups jatkaa "puhtaalla" pelillä liigacupissa. Ja kausikortteja menee kuin häkäää..

5

660

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiva kun

      näkee maaleja

      ikikupsilainen

      • Turtunut Kupsilainen

        Tosin viimeksi kun voitettiin liigacup niin tiputtiin sarjasta, joten jos tämä vain olisi huono kenraaliharjoitus? Aika hääppönen jengi on kyllä taas kasassa. Ei vaan jaksaisi katsoa taaperrusta vuodesta toiseen, nyt eivät onneksi ole luvanneet mitään tulevalta kaudelta.


    • jytddyt

      Ei varmaa paljoa kausikortti myyntiin tuo rämpiminen vaikuta. Satunaisia katsojia varmaan peleissä käy vähemmän, mikäli sama meno jatkuu, kun kausi alkaa, mutta samat 1500-1000 siellä peleissä jokatapauksessa käy kulki peli miten huonosti tahansa tai oli sarjataso mikä hyvänsä, kaikki noiden päälle on vaan plussaa.

      Niin ja hyvää 86-vuotispäivää vaan KuPS:lle!

    • jejejejeje

      KuPS sitten meni voittamaan Hakan. Samalla julkistettiin ensikauden joukkue, joten lisää vahvistuksia ei ole tulossa.

      Eivät tule tuolla materiaalilla taistelemaan kuin sijoista 11-14. Onnea kuitenkin kauteen.

      • Rele

        Tuo joukkue on surkea valmennusta myöten! Pitää tapahtua ihme tai joukkueeseen on saatava 3-5 vahvistusta sekä uusi valmentaja. Miksi lähteä hyökkäämään pelaajilla jotka eivät pysty pallolliseen peliin? Palloa ei saada pelattua kärkeen koska taito ei vaan riitä. Tasureilla olisi saatu 10 pistettä. Ari Lahdelle kysymys. Meinaatko todella tulla valituksi palloliiton johtoon jos oma hiekkalaatikko on hoitamatta?
        Kohta menee "goldkausikortti"huutonettiin jolla en ole vielä peliäkään katsonut, siis uutta vastaava kortti. Eikä ole hinku vieläkään kentän laidalle tätä surkeutta katsomaan. Mypaa vastaan Kuopiossa huimat 810 katsojaa, joista sukulaisia ja tyttöystäviä, sekä kups IV:n porukkaa 200.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      80
      3671
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      37
      3020
    3. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      2837
    4. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2674
    5. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      2605
    6. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      52
      2342
    7. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2027
    8. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      57
      1957
    9. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      58
      1796
    10. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1718
    Aihe