Kups jatkaa "puhtaalla" pelillä liigacupissa. Ja kausikortteja menee kuin häkäää..
Kupsi on puhtaalla pelillä!
5
667
Vastaukset
- kiva kun
näkee maaleja
ikikupsilainen- Turtunut Kupsilainen
Tosin viimeksi kun voitettiin liigacup niin tiputtiin sarjasta, joten jos tämä vain olisi huono kenraaliharjoitus? Aika hääppönen jengi on kyllä taas kasassa. Ei vaan jaksaisi katsoa taaperrusta vuodesta toiseen, nyt eivät onneksi ole luvanneet mitään tulevalta kaudelta.
- jytddyt
Ei varmaa paljoa kausikortti myyntiin tuo rämpiminen vaikuta. Satunaisia katsojia varmaan peleissä käy vähemmän, mikäli sama meno jatkuu, kun kausi alkaa, mutta samat 1500-1000 siellä peleissä jokatapauksessa käy kulki peli miten huonosti tahansa tai oli sarjataso mikä hyvänsä, kaikki noiden päälle on vaan plussaa.
Niin ja hyvää 86-vuotispäivää vaan KuPS:lle! - jejejejeje
KuPS sitten meni voittamaan Hakan. Samalla julkistettiin ensikauden joukkue, joten lisää vahvistuksia ei ole tulossa.
Eivät tule tuolla materiaalilla taistelemaan kuin sijoista 11-14. Onnea kuitenkin kauteen.- Rele
Tuo joukkue on surkea valmennusta myöten! Pitää tapahtua ihme tai joukkueeseen on saatava 3-5 vahvistusta sekä uusi valmentaja. Miksi lähteä hyökkäämään pelaajilla jotka eivät pysty pallolliseen peliin? Palloa ei saada pelattua kärkeen koska taito ei vaan riitä. Tasureilla olisi saatu 10 pistettä. Ari Lahdelle kysymys. Meinaatko todella tulla valituksi palloliiton johtoon jos oma hiekkalaatikko on hoitamatta?
Kohta menee "goldkausikortti"huutonettiin jolla en ole vielä peliäkään katsonut, siis uutta vastaava kortti. Eikä ole hinku vieläkään kentän laidalle tätä surkeutta katsomaan. Mypaa vastaan Kuopiossa huimat 810 katsojaa, joista sukulaisia ja tyttöystäviä, sekä kups IV:n porukkaa 200.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796135Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695930Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452365Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1191403- 121231
- 1851077
- 59887